Догори
Дати відгук

Павуки-міметиди заманюють інших павуків — таку підступність науковці зафіксували вперше

Незвичайні мережі дозволяють використовувати багатий, але доступний лише протягом кількох годин на добу харчовий ресурс.

3 хв на прочитання08 Вересня 2023, 11:11
Павук Gelanor siquirres. Фото: Gilbert Barrantes et al. / Animal Behaviour, 2023 Павук Gelanor siquirres. Фото: Gilbert Barrantes et al. / Animal Behaviour, 2023
Поділитись:

Центральноамериканські Gelanor siquirres із родини павуків-міметидів полюють на інших павуків за допомогою незвичайних ловчих мереж. Ці хижаки прикріплюють до рослин чи землі кілька неклейких павутинних ниток. Павуки інших видів намагаються використовувати їх для будівництва власних ловчих мереж, привертають увагу міметидів, після чого спускаються, ловлять «загарбників» і поїдають. Подібний спосіб полювання раніше не був відомий у жодного виду павуків. Про це пише N+1 із посиланням на наукову статтю у журналі Animal Behaviour, розповідає «Дзеркало».

Команда арахнологів під керівництвом Гілберта Баррантеса з Університету Коста-Ріки описала невідому раніше конструкцію павукових ловчих мереж. Восени 2016 року дослідники протягом одного вечора зустріли в заповіднику Тірімбіна в Коста-Ріці одного самця та п'ять самиць павуків Gelanor siquirres із родини Mimetidae. На той момент вид був відомий за єдиною самкою і практично не вивчений.

Усі п'ять особин цього виду павуків-міметидів, яких знайшли Баррантес і його колеги, перебували біля своїх ловчих сіток. Це дозволило дослідникам з'ясувати, як вони полюють. Виявилося, що ці павуки будують на нижній поверхні листя за 1,6-2 м над землею притулок із кількох павутинних ниток. Від нього відходять від однієї до шести довгих неклейких павутинних ниток, які кріпляться до землі чи рослинності. Їхня довжина сягає від 0,5 до 2 м, а кут між ними і поверхнею землі становить від 15 до 90°.

Ловча мережа Gelanor siquirres. Павутинні нитки виділені білими лініями. Вони сходяться під листом, де розташований притулок павука. Фото: Gilbert Barrantes et al. / Animal Behaviour, 2023

Інші павуки, підшукуючи місце для своєї ловчої мережі, помічають ці нитки і розпочинають будівництво. Науковці побачили, як павук-кругопряд дістався нитки Gelanor siquirres, потривожив її, після чого господар спустився і після недовгої погоні спіймав гостя і вбив його.

Науковці підсадили на іншу мережу міметидів ще одного павука-кругопряда — й історія повторилася.

За словами авторів статті, у наступні роки вони спостерігали аналогічну поведінку Gelanor siquirres ще тричі, щоразу після настання темряви.

У жодного іншого виду подібна схема полювання не була відома.

Ймовірно, незвичайні мережі дозволяють Gelanor siquirres використовувати багатий, але доступний лише протягом кількох годин на добу харчовий ресурс — численних павуків, які в сутінках і після настання темряви активно шукають місце для полювання. Цікаво, що інші представники родини міметид теж полюють на павуків — але замість того, щоб приманювати їх, як правило, забираються в чужі ловчі сіті та вбивають їхніх господарів.

Також нагадаємо, що болівійський хлопчик дів себе вкусити «чорній вдові», щоби стати Людиною-павуком — ось що з цього вийшло.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Фото: Рixabay
Достатньо, аби забезпечити домогосподарства газом на 3,5 роки: Туреччина виявила нові запаси газу у Чорному морі
1 хв на прочитання2 години тому
Прорив у медицині: створено універсальну протиотруту від укусів змій. Фото ілюстративне
Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
2 хв на прочитанняВчора
Вирощуємо цибулю правильно: секрети щедрого врожаю. Фото ілюстративне
Скільки разів можна садити цибулю на одному місці: поради для гарного врожаю
1 хв на прочитанняВчора
Астрологічний прогноз на 19 травня 2025 року. Фото з відкритих джерел
Астрологічний прогноз на 19 травня 2025 року
6 хв на прочитанняВчора
У Німеччині пасажирський літак опинився без керування на висоті 10 тисяч метрів
1 хв на прочитанняВчора
Як алкоголь впливає на тиск: від короткочасного підвищення до хронічної гіпертонії
2 хв на прочитанняВчора
Українці за кордоном можуть пройти оцінку для підтвердження інвалідності
2 хв на прочитанняВчора
Львів стане першим містом в Україні з повноцінним 5G-зв'язком
2 хв на прочитанняВчора