Патент 1891 року розставив крапки над "і" у вічній суперечці про туалетний папір
Винахідник перфорованого паперу показав, як саме має висіти рулон.

З моменту винаходу туалетного паперу людство розділилося на два непримиренні табори: тих, хто вішає рулон кінцем до стіни, і тих, хто віддає перевагу, щоб кінець звисав зверху. Нескінченні дискусії, меми та навіть наукові статті присвячені цій, здавалося б, тривіальній темі. Проте, як повідомляє РБК-Україна з посиланням на Science, відповідь криється у патенті, якому вже понад 130 років.
Неймовірно, але питанню правильного розміщення туалетного паперу присвячена навіть стаття у Вікіпедії, де аргументується перевага розташування кінцем вперед. Зазначається, що такий спосіб зменшує ризик передачі мікробів, полегшує пошук кінця рулону, виглядає естетичніше і навіть ускладнює розмотування паперу домашніми тваринами.
Однак справжню крапку у цій суперечці поставив патент на перфорований туалетний папір, виданий ще 8 грудня 1891 року винахіднику Сету Вілору. На кресленні до патенту чітко зображено, як саме має розташовуватися рулон: кінець паперу повинен звисати спереду.
Варто зазначити, що ідея перфорованого паперу вперше була запатентована ще в 1871 році іншою компанією. Проте патент Вілора стосувався саме рулонного паперу, розробленого для запобігання надмірним відходам. У своєму описі до винаходу Вілор підкреслював, що його покращений рулон можна використовувати навіть на найпростіших тримачах, ілюструючи це зображенням з правильним розташуванням паперу.

Тож тепер кожен має офіційне підтвердження того, як правильно вішати туалетний папір. Залишається лише скористатися цією історичною інструкцією і нарешті покласти край вічним дебатам у вбиральнях по всьому світу.
Більше новин читайте на GreenPost.







