В Україні ухвалили "правило Болар", що має знизити ціни на ліки
Законопроєкт дозволить виробникам готуватися до випуску генериків ще до закінчення дії патенту на оригінальні препарати.

Українські пацієнти можуть незабаром відчути зниження цін на лікарські засоби завдяки ухваленню Верховною Радою в другому читанні законопроєкту № 13087. Цей закон імплементує в національне законодавство так зване "правило Болар", яке вже давно діє у більшості країн Європейського Союзу. Про це повідомив автор законопроєкту, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
За словами Радуцького, "правило Болар" надає можливість виробникам генеричних лікарських засобів (дешевших аналогів оригінальних препаратів) розпочинати процес реєстрації та навіть виробництва таких ліків ще до офіційного закінчення терміну дії патенту на оригінальний препарат.
«В Україні, за чинними нормами, фармацевтичні компанії мають чекати закінчення строку патенту, а лише потім – розпочинати реєстрацію та виробництво ліків. Така процедура не дозволяє нашим виробникам на рівних конкурувати з європейськими фармкомпаніями», – пояснив народний депутат.
Ухвалений законопроєкт вносить суттєві зміни до цього порядку. Відтепер фармацевтичні компанії зможуть реєструвати генерики вже наступного дня після завершення дії патенту на оригінальний лікарський засіб. Водночас закон чітко забороняє продаж, рекламу чи будь-яку комерціалізацію генеричних препаратів до моменту офіційного закінчення дії патенту. Порушення цих норм тягнутиме за собою значні штрафні санкції для порушників патентного права.
Михайло Радуцький висловив переконання, що ухвалення законопроєкту № 13087 матиме позитивний вплив на фармацевтичний ринок України. «Ухвалення законопроєкту № 13087 посилить конкуренцію між виробниками ліків-генериків та знизить ціни на ліки для пацієнтів», – підсумував він. Очікується, що впровадження "правила Болар" сприятиме розширенню асортименту доступних лікарських засобів на українському ринку та зробить необхідне лікування більш доступним для громадян.
Більше новин читайте на GreenPost.







