Догори
Дати відгук

Папуги на піратських кораблях: прибутковий бізнес замість романтики

Багато людей ставали піратами не через жагу до грабунків.

2 хв на прочитання02 Лютого 2025, 16:45
Папуги та пірати: історична правда про екзотичний бізнес XVIII століття. Фото: Maren G. Bergmann / Pixabay Папуги та пірати: історична правда про екзотичний бізнес XVIII століття. Фото: Maren G. Bergmann / Pixabay
Поділитись:

Романтичний образ піратів з папугою на плечі, що міцно увійшов у масову культуру завдяки роману Роберта Льюїса Стівенсона "Острів скарбів" та іншим творам, виявляється далеким від історичної реальності. Насправді папуги на піратських кораблях були передусім цінним товаром, а не домашніми улюбленцями.

В епоху Великих географічних відкриттів (XV-XVIII століття) екзотичні папуги з Нового Світу стали символом розкоші та високого статусу серед європейської знаті. Їхнє яскраве оперення та здатність імітувати людську мову робили їх надзвичайно бажаними для заможних європейців.

За даними Університету Джорджа Мейсона, один папуга з Нового Світу у XVIII столітті коштував 5-10 фунтів, що еквівалентно 1000-2000 сучасних доларів. Особливо цінувалися папуги роду ара, вартість яких могла бути втричі вищою. Для порівняння: лондонський моряк заробляв близько 2 фунтів на місяць.

Контрабанда папуг стала життєво важливим заняттям особливо для дрібних піратських суден, які не могли нападати на великі торгові кораблі через недостатнє озброєння. Багато людей ставали піратами не через жагу до грабунків, а через відсутність іншої високооплачуваної роботи, особливо під час англо-голландських війн за морську гегемонію.

Хоча деякі успішні пірати могли дозволити собі залишити папугу як компаньйона, історичних свідчень про масове утримання цих птахів як домашніх тварин не існує. Екзотичні птахи здебільшого розглядалися як цінний товар, призначений для продажу європейській еліті.

Таким чином, папуги стали частиною піратського світу не через романтичні мотиви, а через економічну необхідність. Вони були важливою складовою прибуткового бізнесу з контрабанди екзотичних тварин, який допомагав піратам фінансово підтримувати свої кораблі та екіпажі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
На Київщині врятували лелеку
На Київщині врятували лелеку, що потрапила в пастку
1 хв на прочитання30 хвилин тому
Погода 22 квітня
Погода 22 квітня: сухо та сонячно
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: BILD
NASA пообіцяла заплатити мільйони євро тому, хто придумає, як утилізувати на Місяці пакети з людськими фекаліями
1 хв на прочитання3 години тому
 Фото: Pixabay
Росія ліквідує вугільні шахти на окупованому Донбасі: економічна криза, соціальні виклики й екологічні загрози
6 хв на прочитання5 годин тому
На Хаджибейському лимані встановили штучні нерестові гнізда
1 хв на прочитання7 годин тому
Мігруючі риби України: які ще вижили, а які зникли через людське втручання
2 хв на прочитання10 годин тому
Рослини-вбивці, яких варто уникати в ландшафтному дизайні попри всю їхню привабливість
4 хв на прочитання22 години тому
У Пекіні гуманоїдні роботи вперше пробігли напівмарафон разом із людьми (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитання22 години тому