«Панда-дипломатії» завдають удару: Малайзія збирається запровадити «дипломатію орангутанів»

2 хв на прочитання10 Травня 2024, 12:47
Міжнародний день орангутана. Зображення згенеровано ШІ

Популяції орангутанів зменшуються через знищення середовища їхнього існування.

Малайзія планує запровадити «дипломатію орангутанів» у своїх відносинах із найбільшими країнами — імпортерами пальмової олії і пропонуватиме цих зникаючих приматів як подарунки торговим партнерам. Про це заявив міністр плантацій і сировинних товарів країни Джохарі Абдул Гані в соціальній мережі X, помітило «Дзеркало».

«"Дипломатія орангутанів" покаже всьому світу, що Малайзія завжди віддана збереженню біорізноманіття», — заявив Джохарі Абдул Гані.

За його словами, в рамках цієї стратегії влада готова надати приматів, що перебувають під загрозою зникнення, державам, які беруть участь у торгівлі пальмовою олією з Малайзією, особливо таким великим імпортерам, як ЄС та Індія.

Абдул Гані порівняв нову стратегію із китайською «дипломатією панд». «Дипломатія орангутанів» була розроблена після того, як торік Європейський Союз схвалив заборону на імпорт товарів, пов'язаних із неконтрольованим вирубуванням лісів. Це може завдати шкоди експорту пальмової олії, яка використовується у різних товарах - від губної помади до піци.

Видання нагадує, що популяції орангутанів зменшуються через знищення середовища їхнього існування, а саме лісу, який вирубують задля плантацій пальм і розвитку інфраструктури — зокрема й у Малайзії, яка є другим за величиною у світі виробником пальмової олії після Індонезії. Водяться орангутани всього на двох островах у світі — на Суматрі, що входить до складу Індонезії, і на Калімантані, частина якого належить Малайзії.

Ми вже розповідали, що у Китаї давно використовують «панда-дипломатію» як форму м'якої сили. Усі панди світу належать Китаю, і він не продає їх, а віддає в оренду на 10 років, найчастіше за сотні тисяч доларів на рік. Після закінчення терміну оренди, якщо договір не продовжено, тварин необхідно повернути Китаю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: