Догори
Дати відгук

Держекоінспекція попереджає про наслідки забруднення морів пальмовою олією

Олійні плівки знижують рівень кисню у воді та загрожують морській екосистемі.

1 хв на прочитання12 Березня 2025, 18:13
Забруднення моря пальмовою олією: екологічні наслідки та методи очищення Забруднення моря пальмовою олією: екологічні наслідки та методи очищення
Поділитись:

Державна екологічна інспекція України поінформувала про небезпеку забруднення морів пальмовою олією. За даними екологів, олія, потрапляючи у воду, утворює на її поверхні плівку, яка суттєво знижує проникнення сонячного світла та негативно впливає на процеси фотосинтезу водоростей і морських рослин.

"Це змінює хімічний склад води та призводить до зниження рівня кисню, що, в свою чергу, може викликати загибель риб і інших водних організмів", – наголошують у Держекоінспекції.

Фахівці зазначають, що хоча пальмова олія є біологічно розкладним продуктом, процес її розкладання досить тривалий, що спричиняє довготривале забруднення морських вод. Крім того, мікроорганізми, які розщеплюють олію, можуть надмірно розмножуватися, порушуючи екологічний баланс у морському середовищі.

Держекоінспекція наводить приклади масштабних екологічних катастроф, пов'язаних із розливом пальмової олії. Так, у 2017 році у Великій Британії розлив цього продукту призвів до масової загибелі морських птахів, а аварія танкера у Сінгапурі у 2012 році спричинила забруднення пляжів.

Для очищення морських вод від пальмової олії використовуються різні методи. Серед них – механічні способи, такі як встановлення бар'єрів і спеціальних сіток, а також біологічне очищення із застосуванням бактерій для природного розкладу олії.

Екологи закликають до підвищеної уваги при транспортуванні пальмової олії морськими шляхами та дотримання всіх правил безпеки для запобігання забрудненню морського середовища.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Землетруси в Карпатах: підвищена активність у квітні
Карпатський басейн здригається: понад 100 поштовхів за місяць
2 хв на прочитання22 хвилини тому
Зображення згенеровано ШІ
10 % найбагатших людей відповідальні за дві третини глобального потепління — науковці закликають до податку на багатство
2 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Сад із водозберігаючими технологіями: як створити екологічний простір у посушливому кліматі
2 хв на прочитання9 годин тому
Відновлювані джерела енергії покривають 100 % потреб пивоварного заводу в електриці та 60 % його потреб у тепловій енергії. Фото: Euronews
Чи можна знайти баланс між промисловим зростанням і екологією? Ось як ЄС вдалося скоротити промислове забруднення
3 хв на прочитання10 годин тому
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині згорів старовинний вітряк (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Оптовий постачальник деревини та будматеріалів відшкодував до бюджету 4,5 млн грн завданих збитків
1 хв на прочитанняВчора
Інспекція перевіряє можливе забруднення річки Тетерів
1 хв на прочитанняВчора