- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Пакет потрібен? Коли з'явилися поліетиленові торби та чому 30 країн світу їх заборонили
Пакет потрібен? Коли з'явилися поліетиленові торби та чому 30 країн світу їх заборонили
У світі все одно щосекунди використовують 160 тисяч поліетиленових пакетів.
Історія пластикових пакетів не така вже й довга. Вони з’явилися у побуті лише в 1950 роках, а вперше у супермаркеті з’явились у 1977 році.
Використання пакетів відразу стало популярним, а їхня кількість росла настільки швидко, що сьогодні вони становлять половину всього поліетиленового сміття у світі.
Є нагальна проблема мінімізувати використання пластику та пластикових пакетів зокрема. Як ідеться в дописі Центра управління відходами, за статистикою, у світі щосекунди використовують 160 тисяч поліетиленових пакетів. Разом із тим, за підрахунками, один багаторазовий шопер має запобігти використанню 600 одноразових пластикових пакетів (за умови, що прослужить чотири роки),
Чому пластикові пакети виявилися справжньою загрозою для людства:
Вони виробляються з невідновлюваних ресурсів, таких як нафтопродукти та природний газ, видобуток яких шкодить довкіллю та сприяє глобальним змінам клімату.
Пластикові пакети складаються з дуже стійких синтетичних полімерів, які можуть розкладатися декілька століть, середня «тривалість життя» одноразового пакету лише 20 хвилин.
Під час розкладу вони виділяють мікрочастинки пластику, які потрапляють у ґрунт, воду та в наш харчовий ланцюг. Мікропластик було знайдено в безалкогольних напоях, у водопровідній воді, у рибних продуктах. На думку дослідників, кожна друга людина на планеті може мати в організмі крихітні частинки пластику, а як саме вони будуть впливати на наш організм поки не відомо.
Їх дуже складно переробити, коефіцієнт переробки пластикових пакетів у світі за різними даними становить від 1 % до 3 % або від 5 % до 15 %.
Якщо людство продовжить використовувати пакети з такою ж швидкістю, то вже у 2050 році на звалищах лежатиме 12 млрд тон пластикового сміття, а в морях його буде більше ніж риби (і це не метафора).
Наразі у понад 30 країнах на законодавчому рівні повністю заборонене використання пластикових пакетів, а ще у 50 — суттєво обмежене їхнє використання. Наразі проект Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України очікує на повторне друге читання.
До слова, за чотири роки в Україні рекордно збільшилася кількість сміття. 94 % непотребу відвезли на полігони й тільки 6 % — утилізували або відправили на вторинну переробку.