Догори
Дати відгук

П’ять років кожен ранок — зі знеболювального: львівські хірурги прооперували рідкісну патологію – синдром Ігла

Жінку будь-якої миті міг вразити інсульт.

1 хв на прочитання24 Листопада 2022, 15:12
Поділитись:

Щелепно-лицеві хірурги прооперували рідкісну патологію – синдром Ігла - та повернули жінці здатність їсти, спати та жити без болю. Це уже друга така операція в лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, говорять у Першому медичному об'єднанні Львова.

Пацієнтка - 78-річна львів'янка Марія Лещак. Жінка звернулась до невропатолога з вираженим больовим синдромом в ділянці голови та шиї. Той спершу скерував хвору на комп'ютерну томографію, а після цього - до спеціалістів із щелепно-лицевої хірургії.

Обстеження виявило: у жінки – синдром Ігла – аномалія, при якій змінюється положення, форма та розмір шилоподібного відростка, що відходить від скроневої кістки голови. Причина цьому: окостеніння шилопід’язичної зв'язки.

Тому пацієнтка страждала від постійного болю, через який не могла їсти, спати, а згодом – рухатись. Стрибки тиску спровокували передінсультний стан, а через тривалу відсутність сну в хворої почались психічні розлади. Лікарі прийняли рішення оперувати невідкладно.

Відросток розміщений в анатомічно складному місці. Там проходить сонна артерія, багато судин та лицьовий нерв, який відповідає за міміку обличчя. Кожен рух хірурга - небезпека. Однак наші спеціалісти спрацювали на відмінно.

Заввідділення Олег Ковтуняк  спільно з колегами видалили аномальний відросток завдовжки 5 см без ушкодження важливих структур в оперованій ділянці. З часу втручання минуло вже два тижні. Жінка більше не потребує знеболювальних пігулок, вона знову добре спить і нарешті усміхається.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.