Осетрові на межі зникнення, їх виявляють лише за слідами ДНК у воді Дунаю
Їхня чисельність настільки критично низька, що під час дослідження жодної дорослої особини не було виловлено.

Нещодавнє дослідження рибного біорізноманіття Дунаю показало тривожну картину.
Масштабне дослідження біорізноманіття Дунаю принесло невтішні новини для екологів та захисників природи. Хоча в річці, як відомо, мешкає близько 100 видів риб, під час моніторингу вдалося виявити лише 72. Та найбільше занепокоєння викликає стан популяції осетрових — реліктових риб, які є ключовими індикаторами екологічного здоров'я річки.
Їхня чисельність настільки критично низька, що під час дослідження жодної дорослої особини не було виловлено. Присутність осетрових вдалося підтвердити лише за допомогою інноваційного методу аналізу екологічної ДНК (еДНК), який фіксує генетичні сліди риб у воді. Таким чином були знайдені сліди:
Стерляді — на ділянці від Відня до Чорного моря.
Севрюги — у дельті Дунаю.
«Той факт, що осетрових риб вдалося виявити лише за допомогою аналізу екологічної ДНК, свідчить про критично низьку чисельність їхніх популяцій. Це тривожний сигнал», — коментує ситуацію керівниця напряму “Вода” WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко.
За її словами, осетрові, що пережили динозаврів, сьогодні є найвразливішою родиною тварин у світі й перебувають на межі повного зникнення через руйнування екосистем та нещадний браконьєрський вилов.
Для порятунку унікальних риб у рамках міжнародного проєкту LIFE-Boat 4 Sturgeon вживаються термінові заходи. Експерти вже допомогли визначити та взяти під захист ключові місця проживання осетрових та посилили контроль за браконьєрством.
Крім того, у травні 2025 року відбулася масштабна екологічна акція із зариблення річки. У води Дунаю було випущено понад 30 000 мальків чотирьох червонокнижних видів: осетра руського, стерляді, севрюги та білуги, щоб дати популяції шанс на виживання.
Більше новин читайте на GreenPost.







