Цукор не є злом, але проблема в тому, що його додають практично в усі промислові продукти — навіть у молоко. Тож якщо ви їсте багато оброблених продуктів, то майже напевно з'їдаєте набагато більше цукру, ніж вам необхідно. Про це пише Психологія здоров’я Health Psychology.
Фахівці кажуть, що якщо радикально скоротити кількість споживаних солодощів (замінивши їх фруктами) та припинити додавати цукор у чай і каву, то людина однозначно стане здоровішою.
Ось п'ять речей, які відбудуться у вашому житті після того, як ви перестанете їсти цукор свідомо.
Як не дивно, багато хто з нас у періоди серйозної втоми п'ють каву з цукром або, що ще гірше, солодкі енергетичні напої. Пояснюється це просто: цукор справді повертає вам бадьорість. Але, на жаль, зовсім не надовго.
А взагалі цукор робить все для того, щоб ви відчували себе хронічно втомленим. Він блокує здатність вашого організму зберігати запаси енергії. Як тільки він перетравлюється — а це відбувається лише за годину — ви знову починаєте клювати носом. І вам знову потрібно з'їсти або випити щось солоденьке.
Виходить замкнуте коло. Розірвати ланцюги якого можна тільки за рахунок радикального скорочення споживання цукру.
Цукор змушує вас їсти ще більше цукру. Серйозно, він викликає хімічну залежність!
Давайте дивитися правді в очі: більшість оброблених продуктів містять тонни солі та цукру, і ваше тіло разом із ними постійно споживає «зайві калорії».
Цукор також провокує відчуття голоду та змушує вас переїдати. Ось чому ефект від «Снікерса» минає дуже швидко, і вже за годину після перекусу шоколадним батончиком ви готові з'їсти слона.
Якби ваші внутрішні органи могли розмовляти з вами, то вони попросили б вас їсти якнайменше оброблених солодких продуктів.
Ви помічали, що ласуни ходять у туалет частіше за інших? Це не випадково: кишківник переробляє цукор у першу чергу. І якщо його в їжі було занадто багато, то він просто не встигає переробляти все інше доти, доки воно не потрапляє в товсту кишку.
Це факт: цукор змушує вас хотіти цукор. Якщо ви не виключите його зі свого раціону, то з часом бажання завжди замовляти десерт мине. Ви полюбите фрукти. А торти та пироги з часом будуть здаватися приторно-солодкими.
Ніяк не зрозумієте, що відбувається з вашою шкірою, попри те, що ви балуєте її кремами та мазями? Цілком можливо, що надлишки цукру псують її зсередини.
Якщо у вашому організмі хронічний надлишок глюкози, шкіра буде сухою, а все ваше тіло вкриють прищі. Це природна реакція організму.
Як домогтися того, щоб ця норма не здавалася чимось незвичайним?
Почніть із малого. Просто звертайте увагу на те, що їсте та п'єте. Скільки в цьому цукру? Може, настав час відмовитися від холодних бутельованих чаїв та кока-коли?
Фахівці кажуть, що залежність від цукру минає всього за три тижні.
Нагадаємо, що нутриціолог відкриває секрети гарної шкіри.