Особливості дитячої аптечки: чому «дорослі» ліки не підійдуть
І що робити, якщо ліки все одно не подобаються малюкові.
Дитина — не зменшена копія дорослої людини. Внутрішні системи й органи малюків ще тільки ростуть, тому важливо дотримуватися рекомендацій педіатра у питаннях дозування та способу застосування ліків. Про це розповідає «Аптека на зв'язку».
Допомогти схвильованим батькам можуть препарати, спеціально призначені для лікування дітей. У чому їхня особливість?
Дитяче дозування
Для лікування дітей застосовують препарати з діючими речовинами, ідентичними «звичайним» лікам. Однак дозування підбирається залежно від віку та ваги маленького пацієнта. Оскільки не всі ліки можна поділити на необхідні для дітей дози, виробники значно полегшують батькам завдання — «дитячий» препарат уже має необхідне дозування, мірну ложечку або склянку в комплекті.
Зручна форма випуску
Маленька дитина не вміє ковтати пігулки, тому ліки для малюків виробляються в рідкій формі (суспензія, сироп, краплі, розчини) або формі ректальних супозиторіїв. «Дитячі» спреї для лікування нежиті та промивання носа також відрізняються від «дорослих» — флакони розпорошують ліки під меншим тиском.
Поступово до схеми дитячого лікування додаються шипучі та жувальні таблетки, аерозолі для зрошення горла, розчини для полоскання, таблетки для розсмоктування.
Смак ліків
Гіркий препарат значно ускладнить лікування дитини, тому ліки для дітей зазвичай мають солодкий смак і приємний запах. Однак, якщо дитина чутлива до ароматизаторів, це слід враховувати при виборі препарату.
Але що, якщо ліки все одно не подобаються малюкові?
Тут батькам не завадить трохи хитрощів. Наприклад, можна змішати препарат із чимось смачним: яблучним пюре чи йогуртом.
На жаль, не всі ліки мають «дитячий» аналог, тому для лікування можуть використовуватись і «звичайні» ліки. Однак визначати дозування, час і спосіб прийому повинен виключно лікар.
Також ми розповідали, як захистити дітей у випадку ядерного вибуху.