Догори
Дати відгук

ОПЕК та РФ домовились про скорочення нафтодобування, однак переговори ще триватимуть

ОПЕК та Росія домовились в четвер про значне скорочення обсягів видобування нафти, поклавши нарешті край війні за долю на ринку.

2 хв на прочитання10 Квітня 2020, 11:36
pixabay pixabay
Поділитись:

Сторони домовились про безпрецедентне скорочення на 10 млн барелів на добу, однак переговори ще не закінчились і угоду не укладено. Як інформують ЗМІ, офіційний представник ОПЕК заявив, що переговори щодо завершення угоди будуть продовжені на зустрічі міністрів енергетики країн G20 в п’ятницю, 10 квітня.

До чого домовилися?

Скорочення, згідно з планом, триватимуть до квітня 2022 року, а потім поступово зменшуватимуться. Саудівська Аравія та РФ, два найбільших виробника, домовились між собою про скорочення близько 5 млн б / д. 

Інші учасники ОПЕК+ погодились прибрати ще 5 млн б / д. Картель закликав США та Канаду також урізати додаткові 5 млн б / д, коли міністри зберуть на позачергову зустріч.

Проблематика

За словами людей, близьких до переговорів, однією з перепон, яка встала на шляху до укладення угоди, стала відмова Мексики істотно обмежити своє виробництво. Мексика працює з групою ОПЕК+ з 2016 року, але має намір збільшити виробництво після кількох років спаду. Аналітики вважають, що ця  позиція навряд чи призведе до зриву угоди, але може стати причиною виключення її з нафтового альянсу.

Прогнози

Трейдери зустріли новини не надто оптимістично, оскільки вважають, що такого скорочення буде недостатньо. Ціна на чорне золото впала на 3%

Аналітки Goldman Sachs також вважають, що скорочення на 10 млн барелів глобального видобутку не допоможе відновленню попиту. Крім основного скорочення на 10 млн барелів на добу, буде потрібно додаткове зниження пропозиції ще на 4 млн б / д через зупинку виробництва через низькі цін, повідомив Goldman Sachs.

Історія ситуації

Нагадаємо, 1 квітня сплив термін дії угоди зі скорочення видобутку нафти, яку країни ОПЕК, Росія і ще декілька нафтодобувних держав уклали наприкінці 2016-го року. Вона діяла з 1 січня 2017 року і понад три роки дозволяла утримувати ціни на рівні приблизно $50 за барель.

6 березня цього року країни, що брали участь в угоді ОПЕК+, не змогли домовитися про її продовження, оскільки Росія не хотіла погоджуватися на додаткове скорочення видобутку. Саудівська Аравія наполягала на цьому, бо пандемія коронавірусу призвела до падіння попиту на нафту. Після розвалу угоди котирування почали стрімко знижуватися.

Під ОПЕК+ мається неформальна конструкція, яка складається з Організації країн експортерів нафти ОПЕК, лідером якої є Саудівська Аравія – та низки інших країн крупних світових нафтовидобувачів, які не входять до ОПЕК. Лідером цієї групи є Російська Федерація.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Електромобіль Китай Екологічний транспорт
В Китаї випустили електромобіль вартістю лише за $4000: вміщує чотири людини
1 хв на прочитанняВчора
«Укренерго» відключення електирики влітку
В «Укренерго» пояснили, чи будуть відключення електрики влітку
1 хв на прочитання30 Квітня 2024
Аеропорт Кишинева закривають.
Фото ілюстративне
Аеропорт Кишинева закривають для проводжаючих, деталі
1 хв на прочитання29 Квітня 2024
У Чехії оголосили про успішне збільшення потужності 3-го енергоблока АЕС Dukovany
У Чехії оголосили про успішне збільшення потужності 3-го енергоблока АЕС Dukovany
1 хв на прочитання29 Квітня 2024
Італія вимагає від країн G7 встановити дату відмови від вугілля, Німеччина чинить опір
2 хв на прочитання29 Квітня 2024
ЧАЕС може стати важливим науковим хабом для вивчення атома та питань консервації - екокомітет
2 хв на прочитання28 Квітня 2024
Через закупівлю сировини за завищеними цінами судитимуть кервництво держпідприємства
1 хв на прочитання24 Квітня 2024
Ціни на газ для бізнесу в Україні посеред весни зросли до максимуму з листопада
1 хв на прочитання23 Квітня 2024