- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- ООН проголосила 2021-й Міжнародним роком овочів та фруктів
ООН проголосила 2021-й Міжнародним роком овочів та фруктів
Проголошений рік — це можливість підвищити обізнаність щодо важливості овочів і фруктів для кожного з нас, продовольчої безпеки та здоров’я.
Кожен рік світ долає чергові проблеми, проте голод залишається однією зі сталих проблем людства.
Гендиректор Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО) Цюй Дун’юй закликав за рахунок впровадження інновацій і передових технологій нарощувати стале виробництво продуктів, що становлять основу здорового способу життя, та скорочувати їх втрати і псування. Як пише golos.com.ua, гендиректор зазначив, що пандемія COVID-19 змусила людство шукати нові шляхи боротьби з голодом і неповноцінним харчуванням.
Проголошений 74-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН рік — це можливість підвищити обізнаність щодо важливості овочів і фруктів для кожного з нас, продовольчої безпеки та здоров’я.
Овочі та фрукти — цінне джерело клітковини, вітамінів і мінералів, корисних фітохімічних речовин. ФАО та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують кожному дорослому щодня з’їдати їх не менш як 400 грамів — це сприятиме профілактиці хронічних недуг, зокрема раку, діабету, хвороб серця, ожиріння, і дасть змогу не допустити дефіциту мікроелементів.
В ООН закликають країни розглядати Міжнародний рік овочів та фруктів як можливість вдосконалити інфраструктуру і методи ведення сільського господарства та в такий спосіб підтримати дрібних сільгоспвиробників. Адже для фермерів такий товар може стати надійним джерелом доходів.
Гендиректор зазначив, що у плодоовочевому секторі втрати та псування продукції залишаються проблемою, і що «критичної важливості набувають підходи, засновані на застосуванні інноваційних технологій», які здатні «забезпечити підтримку безпеки і якості, продовження термінів зберігання свіжих овочів та фруктів і збереження їхньої харчової цінності». Поки що, повідомляє ФАО, 50 % вітамінної продукції, виробленої в країнах, що розвиваються, втрачається на різних ланках ланцюжка від збору врожаю до споживання.
Нагадаємо, що в новому році зросте ціна на хліб і яйця, на відміну від гречки — експерт.