Догори
Дати відгук

Один робот на 60 корів: на Житомирщині запустили першу в Україні надсучасну ферму

Надої підвищились до 5 л на день.

3 хв на прочитання23 Вересня 2021, 18:12
Фото: Куркуль Фото: Куркуль
Поділитись:

У селі Почуйки на Житомирщині відкрили II чергу роботизованої ферми майбутнього Lely. Про це повідомляє 0412.uа.

«Це надважлива подія у аграрному житті регіону та всієї України. Хочу подякувати групі компаній та агрохолдингу «Ерідон», які ще 14 років тому обрали для реалізації цього масштабного проєкту саме нашу область, а в 2015 році побудували I чергу роботизованої ферми з англійським обладнанням. Сьогодні село Почуйки на Житомирщині є експериментальним майданчиком для розвитку молочної галузі та прикладом для наслідування для всієї України. Сюди приїздять за досвідом з різних куточків країни, а вчитись справді є чому... Ми пишаємось, що на території Житомирської області функціонують найсучасніші ферми не лише в Україні, а й у всій Східній Європі. Незабаром також закінчують будівництво нових молочнотоварних ферм на Житомирщині за європейськими стандартами ПП «Галекс Агро» та ПАФ «Єрчики». Галузь молочної промисловості є однією з найбільш динамічних і перспективних у нашій країні та приємно усвідомлювати, що наша область позиціює себе як прогресивний агрохаб», — сказав голова обласної ради Володимир Федоренко.

Першу чергу роботизованої молочної ферми, яку побудувала провідна компанія в українському агробізнесі «Ерідон» було відкрито у приватному сільськогосподарському підприємстві «Україна» на території села Почуйки у липні 2015 року.

Весь комплекс збудований цілковито з нуля за найсучаснішими стандартами. Перша черга інвестпроєкту компанії «Ерідон» передбачала комбікормовий цех, машинно-тракторний парк, дві ємності для зберігання зерна, три сіносховища, чотири силосних ями, дві лагуни, телятник, пологове відділення і корівник на 500 корів. Обсяг інвестицій становив приблизно 160 млн грн, з них 80 млн грн — вартість тваринницького комплексу.

Будівництво другої черги дало змогу збільшити кількість тварин до 1000 голів. Ферма укомплектована провідним стійловим обладнанням, у  приміщеннях підтримується оптимальний для тварин мікроклімат. Доїння здійснюється винятково роботизованим обладнанням, що гарантує якість молока, здоров’я тварин і збільшення продуктивності до 35 %.

«У ПСП «Україна» було прийняте рішення на користь роботизованої техніки нідерландської кампанії Lely, адже це провідний світовий виробник. Головна ідея роботизованого доїння — максимально наблизити життя худоби до природних умов і підвищити за рахунок цього ефективність надоїв. Тварина сама вибирає час для доїння, постійно перебуває в одному приміщенні та вільно рухається, не отримуючи жодного стресу. Запатентована гібридна рука-маніпулятор рухається разом із коровою та повністю імітує рухи тварини. Один робот на нашій фермі обслуговує 60 корів», — розповів директор агрохолдингу «Ерідон» Володимир Яковчук.

Застосування сучасних доїльних роботів на молочній фермі ПСП «Україна», за словами керівника, дало змогу підвищити надої до 5 л на день.

Також у Почуйках планують створити потужний сучасний сервісний центр Lely та навчально-тренувальний центр, аби оператори, які працюватимуть з цим обладнанням могли отримати сертифікат.

Нагадаємо, що вчені назвали молочні продукти, що знижують артеріальний тиск.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.