Усі батьки потрапляли в ситуації, коли дитину потрібно хоч чимось зайняти, щоб зробити щось із домашніх справ. Або просто це дуже зручно, коли дитина «повтикає» в мультики та помовчить. Про небезпеку такої тактики розповідає лікар-терапевт Віталій Соткін.
«Чи помічали ви, що діти «змінюються» після перегляду мультфільмів? А якщо ще й поставити обмеження на час перегляду, то деякі діти таку істерику закочують, що «мамо, не журись». Вони стають надто емоційними, агресивними, кричать, надто збуджені, надто вередують, не слухаються, не хочуть їсти, спати тощо. Знайомо? А ви колись замислювалися, чому?» — запитує лікар.
Він розповідає, що за даними останніх досліджень, якщо дитина регулярно дивиться мультфільми більше години на день, рівень гормону мелатоніну знижується.
Як це відбувається?
Гамма-промені від телевізора безпосередньо впливають на сітківку ока, що руйнує вироблення гормону мелатоніну, що відповідає за зняття напруги та здоровий сон.
Мелатонін відповідає за здатність організму розслаблятися, міцно спати. Нестача цього гормону не дає дітям нормально спати. Малята завжди перебувають у напрузі. Звідси й випливають усі поведінкові проблеми: роздратованість, агресія, апатія, підвищена збудливість тощо.
«Батьки, раджу вам переглянути своє ставлення до мультфільмів. А дітям до 2-х років узагалі не варто їх дивитися», — говорить Віталій Соткін.
Також ми розповідали про раціон дитини взимку: що змінити, аби імунітет не «просів».