Німецькі вчені назвали нестаріючий орган людини, якому завжди "3"
Команда вчених проаналізувала посмертні та біопсійні зразки тканин печінки у понад 50 осіб віком від 20 до 84 років.
Вік людської печінки не залежить від віку самої людини і в середньому цьому органу завжди менше трьох років. Незважаючи на старіння організму людини загалом, цей орган завжди залишається молодим.
Такого висновку дійшли німецькі вчені. Вони визначили, що відновлення клітин печінки залежить від процесу старіння людини.
Відновлення клітин печінки – це важливий процес для правильного функціонування органу, який займається видаленням шкідливих речовин із організму людини. Коли печінка переробляє та виводить токсичні речовини з тіла, її клітини ушкоджуються, але завдяки процесу оновлення клітин печінка приходить у норму.
“Не має значення скільки вам років – 20 або 84. Ваша печінка завжди залишається молодою. Їй завжди в середньому трохи менше 3 років”, – повідомив Олаф Бергманн з Дрезденського технологічного університету.
В результаті дослідження зразків тканин печінки, вчені з’ясували, що такий середній вік печінки вдається підтримувати через постійну заміну та оновлення клітин.
Команда вчених проаналізувала посмертні та біопсійні зразки тканин печінки у понад 50 осіб віком від 20 до 84 років. Вони виявили, що людська біологія підтримує жорсткий контроль за масою печінки протягом усього життя людини через постійну заміну клітин цього органу.
Бергманн сказав, що дослідження показує, що вивчення оновлення клітин безпосередньо у людей технічно дуже складне, але воно може дати точне уявлення про основні клітинні та молекулярні механізми регенерації людських органів.