Недосипання при нормальній кількості годин сну: експерт пояснює, до чого тут стрес і як захиститися від цього

2 хв на прочитання28 Червня 2024, 20:17
ФОТО: ілюстративне

Найнебезпечніший хронічний стрес — це той, котрий ми не помічаємо.

Недосипання можливе навіть при нормальній кількості годин сну справа у впливі стресу на наш організм, розповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін.

Науковець наголошує, що найнебезпечніший хронічний стрес — це той, котрий ми не помічаємо.

«Зручний стілець призводить до гіподинамії, синій екран увечері збиває біоритми, а ось нічний шум ми зовсім ігноруємо, якщо він не заважає спати.

Є в нас одна поширена і небезпечна помилка про сон, яка звучить так: «якщо я не прокидаюся від шуму, то він небезпечний». На жаль, це зовсім не так. Під час сну слухова система продовжує повністю функціонувати, і фізіологічні реакції не адаптуються навіть через місяці та роки нічного шуму: це стрибки пульсу, викид адреналіну, порушення фаз сну. Тому шум погіршує ваше здоров'я, навіть якщо ви не прокидаєтеся! Нічний шум — це невидиме джерело хронічного стресу, що накопичується», — говорить експерт.

Він пояснює, що нічний шум викликає ендотеліальну дисфункцію (розширюваність артерій), збільшує оксидативний стрес, погіршує імунітет і підвищує тиск. Ви можете спати нормальну кількість годин, але не висипатись, тому що ваш сон через шум фрагментується. Так, у низці досліджень показано залежність частоти артеріальної гіпертензії та сторони будинку, куди виходять вікна спальні. Якщо вони виходять на дорогу, цей ризик значно вищий — і ще вищий у тих, хто при цьому спить із відчиненими вікнами.

Для користі ваших судин та імунітету Андрій Біловешкін радить усувати хронічний шум, особливо нічний — наприклад, воскові беруші: вони дешеві, розм'якшуються в руках і анатомічно набувають форми вушного каналу, не чинять тиск на його стінки, на відміну від пластикових.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: