Догори
Дати відгук

Транспортний шум буквально зводить із розуму — дослідження

Особливо якщо ви живете в окремому будинку в малозабезпеченому районі.

2 хв на прочитання19 Вересня 2021, 12:28
Поділитись:

Данські науковці з’ясували, що тривалий вплив шуму від руху на автомобільних дорогах і залізницях підвищує ризик розвитку деменції, особливо хвороби Альцгеймера. Це показали результати дослідження, опублікованого в The BMJ.

База дослідження включала 2,1 млн жителів Данії у віці 60 +. Середній період спостереження склав 8,5 років (тобто загалом 16 425 922 людино-років), при цьому кількість випадків становила 6,3 випадки/1000 людських років.

Загалом 31 219 учасників отримали діагноз хвороби Альцгеймера, 8664 діагноз судинної деменції та 2192 діагноз деменції, пов’язаної з хворобою Паркінсона. Рівень захворюваності на деменцію у досліджуваній популяції був стабільним протягом досліджуваного періоду, наприклад, 7282 учасники виявили деменцію у 2004 році та 7058 учасників — з деменцією у 2017 році.

Дослідження виявило сильніші асоціації між шумом дорожнього руху та деменцією серед людей, які проживають у малозабезпечених районах порівняно з середньою та багатолюдною територією, а також серед людей, що живуть у окремих будинках, порівняно з одноквартирними будинками та багатоповерховими будівлями. Коефіцієнти небезпеки виявляються дещо нижчими для людей з вищим доходом порівняно з тими, хто має нижчий або середній дохід. Не було помічено істотних відмінностей у кривих експозиції щодо статі, супутніх захворювань або календарного року. У субаналізі були помічені позитивні асоціації між шумом дорожнього руху та усіма причинами деменції у всіх п’яти регіонах Данії.

Проаналізувавши вплив шуму дорожнього руху на найменш відкритому фасаді будівель та ризик інциденту, данські науковці прийшли до висновку, що все це викликає деменцію залежно від статі, щільності населення, типу будівлі, доходу, календарного року та супутніх захворювань.

«У нашій великій загальнонаціональній когорті ми виявили, що тривалий вплив житлового руху на дорожній рух та залізничний шум пов'язаний із підвищеним ризиком розвитку усіх причин деменції», — написали у висновку автори дослідження.

Вони сподіваються, що розширення наших знань про шкідливий вплив шуму на здоров'я вплине на визначення пріоритетів і реалізації ефективної політики і стратегій охорони здоров'я, спрямованих на профілактику захворювань, включаючи деменцію, і боротьбу з ними.

Також ми розповідали, що хронічні недосипання можуть мати летальний кінець — дослідження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
pixabay
В Україні назвали всього 2 речі, які необхідні для відновлення енергосистеми
1 хв на прочитання24 хвилини тому
Гарячі бутерброди «Вічна класика»: смачно, ситно і просто
2 хв на прочитаннягодина тому
З електрикою та без: як обігріти свою оселю, якщо центральне опалення «підкачало»
2 хв на прочитання7 годин тому
Старопольський смалець: смачний і оригінальний рецепт
2 хв на прочитання8 годин тому
Не лише корисне, а й може зберігатися 9 місяців без холодильника: як зробити масло гі зі звичайного
5 хв на прочитанняВчора
Домашнє морозиво лише з 4-х інгредієнтів
1 хв на прочитанняВчора
Нарешті це сталося: ЄС затвердив єдиний стандарт зарядних пристроїв для всіх гаджетів
1 хв на прочитанняВчора
Із настанням кліматичної зими ЗС РФ починають гинути від обмороження та гіпотермії просто в окопах — експерт (ВІДЕО)
2 хв на прочитанняВчора