Названо алергени, які чатують на українців восени

2 хв на прочитання03 Жовтня 2020, 16:44
Аоргію на пилок рослин потрібно лікувати під наглядом лікаря.

Хоча несезонні алергени теж «у строю»

Про них у своєму інтерв’ю GreenPost розповіла Марина Борисюк – кандидат медичних наук, алерголог, директор медичного центру.

Лікар розповідає, що зараз два головних алергени середньої смуги – амброзія і полин. «50% алергіків потерпають саме від цих рослин.

«Усі знають про амброзію, але вона росте скрізь. Навіть не кажу про південні регіони, де це завжди було серйозним моментом – точно так само в Києві я ходжу околицями, по Осокорках – будь ласка, росте амброзія, її ніхто не корчує. Це справді  злісний алерген – сильна молекула, наслідки дії якої вимагають довгого лікування», – говорить Марина Борисюк.

Окрім того, починається падолист, а в опалому листі водиться грибок Alternaria alternata, який також викликає алергічні реакції.

Лікар також прокоментувала версію про вплив на людську шкіру синтетичних матеріалів, які ми більш охоче вдягаємо з настанням осені. Алерголог говорить, що синтетичний одяг може провокувати таке захворювання, як атопічний дерматит.

«Людська шкіра, особливо дитяча, чутлива, вона руйнується від дотику (синтетики зокрема), вона потребує догляду. В літній період, коли сонечко гарне, ми ходимо з коротким рукавом, у шортиках чи коротких спідницях, наша шкіра під впливом ультрафіолетового проміння стає здоровішою: виробляється власний імунітет шкіри, починається ремісія. Але коли ми починаємо носити одяг, зокрема синтетичний, атопія повертається», – пояснює Марина Борисюк.

Раніше ми писали про пандемію ХХІ століття: лікар пояснює, звідки береться алергія.

Також ми розповідали про те, що говорить алерголог про алергію на маски й антисептики і як визначити, на що саме у тебе алергія.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: