Названі п’ять шкідливих продуктів, які можуть здаватися корисними

2 хв на прочитання01 Листопада 2022, 10:05

Їх споживання здатне різко підвищувати цукор в крові

Виданню “Комсомольська правда” експертка назвала п’ять шкідливих продуктів, які можуть здаватися споживачам корисними. Один з таких – це протеїнові батончики. Справляючи враження здорового, правильного перекусу, продукт в реальності містить компоненти з розряду швидкозасвоюваних вуглеводів – ультраоброблені злакові пластівці, замінники цукру. Їх споживання здатне різко підвищувати цукор в крові, що “розхитує метаболічну систему”, підвищує ризик предіабету і діабету.

Спортивні напої з вітамінами теж входять в список шкідливих. Їх склад відрізняється високим рівнем фруктози, засвоєння якої сприяє надмірному жироотложению, в тому числі в печінці. Також, зауважила Медведєвої, регулярне споживання фруктози сприяє розвитку хвороб кишечника, включаючи рак.

Йогурти, які рекламуються виробниками як корисний продукт з шматочками фруктів або ягід, насправді їх практично не містять. Замість цього в них додаються солодкі добавки, а також консервоване пюре, що виходить з високо переробленого продукту, насиченого цукром, говорить дієтологиня. Такі йогурти лише сприяють сплескам глюкози в крові, шкідливим для організму своїми наслідками.

Крім того, лікарка попередила про небезпеку червоного м’яса. Багатьом відомо, якої шкоди таять в собі перероблені продукти-ковбаси, сосиски, копченості. Їх регулярне споживання асоціюється з розвитком колоректального раку, така офіційна думка ВООЗ. Однак,, підкреслює Медведєва, “звичайне м’ясо, яке ми смажимо або запікаємо на вогні, з точки зору канцерогенності, шкідливе майже так само”. За її словами, м’ясо потрібно їсти не частіше одного разу на тиждень.

Також продуктом, чия шкода неочевидна на перший погляд, експертка назвала вершкове масло. Даний продукт корисний тільки за умови, що з’їдається в кількості не більше 10 грамів в день. Регулярне перевищення цієї дози загрожує зростанням рівня холестерину, що погіршує роботу серцево судинної системи, підвищує ризики інфаркту або інсульту.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: