Догори
Дати відгук

Наслідки для нервової системи будуть через 3-6 місяців після стресу, зараз пити заспокійливе не потрібно — невролог

Під час війни у людей, які раніше страждали на панічні атаки, психосоматичні розлади тощо стан покращився.

2 хв на прочитання11 Квітня 2022, 15:37
Поділитись:

З 24 лютого ми всі перебуваємо у стресі, люди відчувають тривогу, страхи за майбутнє, страх за своїх близьких, відчуття образи, смутку тощо. Тривога під час стресу — це нормальна, захисна реакція організму на стрес, розповідає лікар-невролог Євген Скрипник.

«Тобто організм нам дає можливість активізуватися, мобілізуватися, в нас покращується концентрація уваги, память, схильність критично мислити, хоча і дещо вузько, тобто всі процеси направленні на виживання. Всі реакції направленні на виживання в нових умовах існування», — пояснює лікар.

Він говорить, що під час війни навіть у людей, які раніше страждали на панічні атаки, тривожність, психосоматичні розлади, стан покращився — організм мобілізується.

Невролог розповідає, що зазвичай наслідки для нервової системи, психіки будуть через 3-6 місяців після стресу, отже, для профілактики, «підтримки» нервової системи приймати при стресі, початковій тривозі «заспокійливі» ліки не потрібно.

Натомість лікар радить:

  • продовжувати максимально (наскільки це можливо) займатися тими справами, які робили до війни;
  • займатися фізкультурою, спортом, тобто намагатися бути максимально фізично активними;
  • розмовляти про це з близькими та рідними;
  • відволікатися від новин, хоча б на декілька годин;
  • намагатися, коли це можливо, гуляти надворі;
  • пити достатню кількість води;
  • допомагати іншим, бути корисним у важкий для країни час;
  • по можливості намагатися максимально відновити режим сну.

Якщо через 10-15 днів ваш стан не покращується — не спите, відзначаєте поганий настрій, фонову постійну тривогу, яка порушує ваше життя, — то у цьому випадку потрібно допомагати своєму організму медикаментозно, говорить Євген Скрипник. Однак застерігає, що такі засоби, як валеріана, Гліцисед, персен, седафітон, біфрен, максібрен, нообут, анантаваті, всі заспокійливі на «травах», мебікар, Адаптол, стрезам, Карвеліс, Новопасит неефективні. Невролог закликає не витрачати коштів і при першій можливості звернутися до спеціаліста.

Також ми розповідали про простий спосіб лікування головного болю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.