Найстарша жінка світу святкує День Народження: майже ювілей
І в своєму віці готова на активні дії - вона візьме участь в естафеті Олімпійського вогню Ігор у Токіо.
В Японії сьогодні святкує свій 118-й день народження найстаріша мешканка планети Кане Танака. Вона народилася 2 січня 1903 року, а свій титул найстарішої на Землі носить з 2018 року.
Варто відзначити, що Танака і в своєму віці готова на активні дії - вона візьме участь в естафеті Олімпійського вогню Ігор у Токіо. 11 травня вона разом з факелом подолає 200 метрів в інвалідному візку.
Захід мав відбутися у 2020 році, але естафету призупинили через пандемію коронавірусу.
Олімпійські ігри в Японії намічені на літо 2021 року - з 23 липня по 8 серпня.
Раніше ми писали, що з віком здатність розрізняти відтінки смаку у вині поліпшується.
Наше сприйняття вина дуже залежить від фізіологічних чинників, наприклад форми рота або складу слини, яка розчиняє та переносить ароматичні з'єднання у вині, а також перетворює деякі з них за допомогою ферментів, пояснюють вчені.
Попередні дослідження показали, що з віком наша слина виділяється в меншому обсязі і стає більш концентрованою. Щоб краще зрозуміти, як такі зміни можуть вплинути на сприйняття вина людьми, дослідники запросили 11 добровольців 18–35 років і 11 — старше 55 років, і навчили їх розпізнавати й оцінювати інтенсивність тих чи інших нот аромату і смаку у вині. Також вчені взяли проби їхньої слини, й оцінили її кількість, рівень кислотності, вміст білка й активність різних ферментів.