Більшість дієтологів та експертів рекомендують вживати банани хоча б один раз на день, щоб наситити організм корисними вуглеводами. Але робити це потрібно в певний час, інакше з корисного фрукт перетвориться на небезпечний.
Організм людини отримує шалену кількість необхідних для здоров'я речовин. Вони не тільки підвищують рівень енергії, а й знижують кров'яний тиск. В одному плоді містяться вітаміни A, C, E, B, K, а також калій, магній, фосфор і клітковина.
Харчові волокна в них сприяють нормальному функціонуванню травної системи, підтримують здорову роботу кишківника і запобігають закрепам.
Калій у їхньому складі відіграє важливу роль у здоров'ї серцево-судинної системи та регулює тиск. Згідно з дослідженнями, регулярне вживання бананів знижує ризик розвитку гіпертонії. Але як і в будь-якому продукті, навіть у цього є нюанси.
Виявляється, ними категорично заборонено замінювати здоровий і повноцінний сніданок. Один фрукт приблизно на 25% складається з фруктози, а вона призводить до швидкого підвищення рівня інсуліну, який так само швидко падає через нетривалий час.
У підсумку тяга до їжі тільки посилюється, а здатність концентруватися і швидко обробляти інформацію знижується. Різкий енергетичний сплеск здатний призвести до несподіваних нападів перевтоми без будь-якої видимої причини.
Фахівці рекомендують їсти банани на сніданок тільки в поєднанні з іншими продуктами, щоб скомбінувати оптимальне співвідношення корисних жирів, білка і вуглеводів.
Не бажано їх вживати і на голодний шлунок, оскільки так можна заробити подразнення кишечника. А ось у вечірній час вони допоможуть підтримати вироблення мелатоніну, який відповідає за циркадні ритми та правильний цикл сну-неспання.
Більше новин читайте на GreenPost.