Найближчими місяцями світ відчує справжню зміну клімату - вчені
У найближчі кілька місяців температура буде вищою через зміну клімату та Ель-Ніньйо
У найближчі кілька місяців температура буде вищою, ніж зазвичай у цей період. Про це повідомили у Всесвітній метрологічній організації (ВМО).
Частково, потепління викликане явищем Ель-Ніньйо, але, переважно - зміною клімату.
«Так, 2016 рік став найтеплішим роком за всю історію спостережень внаслідок сукупного впливу сильного явища Ель-Ніньйо і глобального потепління, зумовленого діяльністю людини. А 2019 рік став другим найтеплішим роком за всю історію спостережень, причому навіть за відсутності сильного Ель-Ніньйо. Ми тільки що пережили найтепліший січень за всю історію спостережень. Цей сигнал, зафіксований у зв'язку із антропогенною зміною клімату, можна порівняти за потужністю з сигналом будь-якої з основних сил природи», - заявив Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
Ель-Ніньйо або Південне коливання - це коливання температури поверхні океану в екваторіальній частині Тихого океану зі зміною циркуляції атмосфери над ним. Воно значною мірою впливає на погоду і клімат, може спричиняти зливи, повені та посуху. Як правило, Ель-Ніньйо призводить до підвищення температури, а Ла-Нінья – до зниження.
За прогнозами ВМО, ймовірність Ель-Ніньйо у березні-травні 2020 року становить 35%, а Ла-Ніньї – 5%. Що стосується періоду з червня по серпень, то ймовірність настання обох явищ дорівнює 20-25%.
Експерти проаналізували цей феномен і прийшли до висновку, що найближчим часом температура поверхні моря підвищиться вище середнього. Це відбуватиметься у багатьох регіонах земної кулі. Таким чином, у березні-травні 2020 року температура на суші, особливо у тропіках, перевищить середні для цього періоду показники.
«Навіть ті місяці, коли немає Ель-Ніньйо, стали теплішими, ніж в минулому, оскільки зміна клімату призвела до підвищення температур повітря і поверхні моря. Більше 90% енергії, що утримується парниковими газами, надходить в океани, внаслідок чого вони океани утримують рекордну кількість тепла», - заявив Петтері Таалас.
GreenPost повідомляв, що за спестережнннями вчених океани добре відображають потепління планети, оскільки вони захоплюють понад 90% надлишку тепла, що зберігається на Землі.
Нагадаємо,Єврокомісія представила пропозиції до законодавства ЄС у сфері довкілля, яке має забезпечити перетворення Європи до 2050 року на кліматично нейтральний континент.