Догори
Дати відгук

На Миколаївщині відкрили ферму з вирощування тихоокеанських креветок — найбільшу у Європі (ФОТО)

До кінця цього року планується виростити перші 10 тонн креветки.

2 хв на прочитання03 Листопада 2021, 19:14
Фото: Лана Вєтрова/Facebook Фото: Лана Вєтрова/Facebook
Поділитись:

Нещодавно у селі Прогресівка на Миколаївщині відкрили першу в Україні акваферму з вирощування тихоокеанських креветок «Merman’s». Досягнення було зафіксоване в Національному реєстрі рекордів України, про що повідомила у Фейсбуці його експерт Лана Вєтрова.

«У селі Прогресівка на Миколаївщині відкрилася найбільша в Європі і єдина в Україні акваферма з вирощування креветок «Merman’s»... Рекорд «Перша в Україні акваферма з вирощування тихоокеанської креветки» внесено в найпрестижнішу категорію — «Наука і Технології», — йдеться у повідомленні.

Фото: Лана Вєтрова/Facebook

За словами Вєтрової, тихоокеанських креветок вирощують без антибіотиків та інших ветеринарних препаратів. Природне екологічне середовище створене із застосуванням складних технологій і прогресивної інженерії, що дає змогу розвивати виробництво повного циклу в контрольованому середовищі — від личинок (5 млн/міс.) до дорослих креветок (до 500 т/рік), а також їх переробку (до 2000 т/рік).

Площа акваферми закритого типу — 5500 куб м.

У Березанській селищній територіальній громаді, на землях якої розташована акваферма, повідомили, що до складу підприємства входять інкубаторій, приміщення для утримання маточного стада, приміщення для товарного вирощування та цех переробки. У приміщеннях підтримується необхідний мікроклімат, електроенергія забезпечується за рахунок сонячної електростанції, змонтованої на даху ферми.

Директор ТОВ «Акваферма Тилігул» Всеволод Ковальчук розповів, що до кінця року планується виростити перші 10 тонн креветки. А вже в наступному році приріст продукції збільшиться до 550 тонн.

Фото: Лана Вєтрова/Facebook

Наразі на фермі працюють приблизно 30 працівників. За чотири роки розвитку акваферми кількість працівників планується поступово збільшити до 200.

Нагадаємо, що на Київщині фермер розводить черв'яків та отримує натуральні добрива.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.