Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" бореться з Ахметовим за газові родовища

Нібито Держгеонадра необґрунтовано видала наказ, через який скасували спецдозволи "Нафтогазу" на ділянку, а потім її продали з аукціону компанії Ахметова

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 19:52
Фото - Фото: Українська Енергетика Фото - Фото: Українська Енергетика
Поділитись:

У компанії «Нафтогаз» повідомили, що продовжують відстоювати права у зв’язку з позбавленням спеціальних дозволів на користування надрами Будищансько-Чутівської площі, яку Держгеонадра сьогодні продала на відкритому аукціоні, а також двох інших ділянок — Оболонської й Писарівської. Тому підприємство звернулося з позовом до суду. У компанії вважають, що у 2017 році Держгеонадра необґрунтовано видала наказ, що став підставою для скасування виданих йому спецдозволів на ці площі. 

«За п’ять років, з кінця 2011 року, компанія інвестувала в освоєння цих площ майже 1 млрд грн, з яких понад 750 млн грн — в Будищансько-Чутівську. Зокрема на Будищансько-Чутівській ділянці Нафтогаз виконав комплекс 3D-сейсморозвідувальних, гравіметричних, магнітометричних, геохімічних досліджень, провів комплексну переобробку та переінтерпретацію всіх наявних матеріалів, пробурив три продуктивних свердловини, які відкрили три родовища. Компанія побудувала комплексні цифрові гідродинамічні моделі відкритих родовищ і отримала підтвердження оцінки запасів відкритих родовищ за системою SPE-PRMS», – йдеться у повідомленні. 

13 березня 2017 року Держегеонадра видала наказ №124 про зупинення дії виданих "Нафтогазу" спеціальних дозволів на користування надрами на зазначені ділянки. Підставою для цього стало відповідне рішення Полтавської обласної ради, «яке не містить жодних обґрунтувань і підтверджуючих документів, натомість базується на упереджених зверненнях окремих депутатів». «На переконання Нафтогазу, рішення Держгеонадра щодо зупинення дії спецдозволів компанії — неправомірне. Наразі Нафтогаз продовжує оскаржувати його у судових інстанціях», – повідомили в компанії. 

Нагадаємо, Будищансько-Чутівської площі за результатами аукціону було продано за 650,5 млн грн. Переможцем стала компанія «Нафтогазрозвідка» (група компаній ДТЕК).

Нагадаємо, люди зможуть зекономити купивши газ у регіональних компаній.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: «Китайська панорама»
У тренді: в Китаї зелена енергетика вперше перевершила вугільну за встановленою потужністю
1 хв на прочитанняВчора
Пошкодження магістральних мереж
Через пошкодження магістральних мереж є обмеження з видачі електроенергії - міністр енергетики
1 хв на прочитання25 Липня 2024
З ремонту вивели ще один атомний блок
Image by PIRO4D from Pixabay
Світла стане більше: з ремонту вивели ще один атомний блок
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Світлана Гринчук
Підтримка групи G7+ допоможе Україні посилити енергосистему і наростити генерувальні потужності до наступної зими — Світлана Гринчук
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Міненерго і японське JICA узгодили пріоритети співпраці для відновлення енергосектору і підготовки до зими
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Є кілька сценаріїв того, як Україна проходитиме найближчу зиму — енергетик
1 хв на прочитання23 Липня 2024
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень для країни
6 хв на прочитання23 Липня 2024
Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору і нарощуванням потужностей розподіленої генерації
1 хв на прочитання23 Липня 2024