Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" бореться з Ахметовим за газові родовища

Нібито Держгеонадра необґрунтовано видала наказ, через який скасували спецдозволи "Нафтогазу" на ділянку, а потім її продали з аукціону компанії Ахметова

2 хв на прочитання31 Серпня 2020, 19:52
Фото - Фото: Українська Енергетика Фото - Фото: Українська Енергетика
Поділитись:

У компанії «Нафтогаз» повідомили, що продовжують відстоювати права у зв’язку з позбавленням спеціальних дозволів на користування надрами Будищансько-Чутівської площі, яку Держгеонадра сьогодні продала на відкритому аукціоні, а також двох інших ділянок — Оболонської й Писарівської. Тому підприємство звернулося з позовом до суду. У компанії вважають, що у 2017 році Держгеонадра необґрунтовано видала наказ, що став підставою для скасування виданих йому спецдозволів на ці площі. 

«За п’ять років, з кінця 2011 року, компанія інвестувала в освоєння цих площ майже 1 млрд грн, з яких понад 750 млн грн — в Будищансько-Чутівську. Зокрема на Будищансько-Чутівській ділянці Нафтогаз виконав комплекс 3D-сейсморозвідувальних, гравіметричних, магнітометричних, геохімічних досліджень, провів комплексну переобробку та переінтерпретацію всіх наявних матеріалів, пробурив три продуктивних свердловини, які відкрили три родовища. Компанія побудувала комплексні цифрові гідродинамічні моделі відкритих родовищ і отримала підтвердження оцінки запасів відкритих родовищ за системою SPE-PRMS», – йдеться у повідомленні. 

13 березня 2017 року Держегеонадра видала наказ №124 про зупинення дії виданих "Нафтогазу" спеціальних дозволів на користування надрами на зазначені ділянки. Підставою для цього стало відповідне рішення Полтавської обласної ради, «яке не містить жодних обґрунтувань і підтверджуючих документів, натомість базується на упереджених зверненнях окремих депутатів». «На переконання Нафтогазу, рішення Держгеонадра щодо зупинення дії спецдозволів компанії — неправомірне. Наразі Нафтогаз продовжує оскаржувати його у судових інстанціях», – повідомили в компанії. 

Нагадаємо, Будищансько-Чутівської площі за результатами аукціону було продано за 650,5 млн грн. Переможцем стала компанія «Нафтогазрозвідка» (група компаній ДТЕК).

Нагадаємо, люди зможуть зекономити купивши газ у регіональних компаній.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото:  taiyangnews.info
Створено електричні панелі на біооснові, які придатні для переробки
1 хв на прочитання13 Жовтня 2021
Фото: Укрінформ
Зеленський заявив, що на енергомодернізацію Україні потрібно 300 мільярдів гривень
1 хв на прочитання12 Жовтня 2021
REUTERS/Carlos Barria
Фінляндія побудує найпотужнішу сонячну станцію на 500 га занедбаних торфовищ
1 хв на прочитання12 Жовтня 2021
Пенсіонерів на Рівненщині обікрав "перевіряючий" газового лічильника: забрав 28 тисяч
1 хв на прочитання09 Жовтня 2021
Турецька компанія планує побудувати завод з виробництва електромобілів у Львові
1 хв на прочитання09 Жовтня 2021
Чиновники розповіли, яку субсидію отримають українці у цьому опалювальному сезоні
1 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Кому можуть відключити електрику та що робити, якщо це сталося
2 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Турецька компанія збудує вітропарк на Західній Україні
1 хв на прочитання08 Жовтня 2021
Більше з GreenPost