Догори
Дати відгук

НАБУ спростувала закриття справи "Роттердам+"

У відомстві повідомили, що справа дійде до суду

2 хв на прочитання12 Серпня 2020, 22:38
Поділитись:

Інформація про закриття справи "Роттердам+" та відсутність експертизи, яка б підтверджувала розмір завданих державі збитків, не відповідає дійсності. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що інформація про нібито закриття справи "Роттердам+" та відсутність експертизи, яка б підтверджувала розмір завданих державі збитків, не відповідає дійсності. Розслідування за підозрою службових осіб НКРЕКП та представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів, — на завершальній стадії", - йдеться у повідомлені.

Повідомляється, що НАБУ та САП:

▪️ здійснили усі необхідні слідчі (процесуальні) дії для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення підозрюваними;

▪️ звернулися з запитами до іноземних юрисдикцій, зважаючи на здійснення фінансових операцій із кредитними зобов’язаннями та цінними паперами групи компаній на міжнародному фінансовому ринку.

"Водночас, на період отримання матеріалів виконання міжнародних запитів прокурор у кримінальному провадженні 3 серпня 2020 року ухвалив рішення призупинити досудове розслідування у порядку ст.280 КПК України", - зазначається у повідомленні.

Наголошується, якщо терміни виконання міжнародних запитів не відповідатимуть розумним строкам, матеріали щодо фінансових операцій із кредитними зобов’язаннями й цінними паперами групи компаній на міжнародному фінансовому ринку будуть виділені в окреме провадження, а досудове розслідування стосовно 6 підозрюваних осіб буде завершене.

"Що ж до закидів про нібито відсутність експертиз зазначимо, що у межах розслідування державні експертні установи надали такі висновки:

▪️ за першу половину періоду дії формули "Роттердам+" (перша половина 2016 - 2017 років) протиправні дії підозрюваних осіб завдали 18 млрд грн збитків;

▪️ економічні наслідки всього періоду дії формули (2016 рік — липень 2019 року) оцінені у наявному науково-економічному дослідженні та становлять 39 млрд грн", - інформує НАБУ.

Окрім того, експертне підтвердження правильності визначення розміру збитків за весь період ще триває.

Тим часом, керівників двох ТЕЦ підозрюють у розкраданні 729,8 млн грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання19 хвилин тому
Фото ілюстративне
Скандал із закупівлями масок у пандемію: суд може коштувати уряду ФРН мільярди
2 хв на прочитаннягодина тому
Чим снідати Рівень холестерину Корисні продукти Сніданки
Названо три продукти на сніданок, які допоможуть знизити рівень холестерину
2 хв на прочитаннягодина тому
Вживання кориці Дослідження вчених Корисні спеції
Вживання кориці завдає несподіваного впливу на мозок: дослідження вчених
1 хв на прочитанняВчора
Фототоксичність можна оцінити вдома: поради від хіміка
3 хв на прочитанняВчора
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
ВООЗ попереджає: «Оземпік» може виявитися підробним
3 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора