На жодній атомній станції не передбачено захисту від ситуації війни, ми можемо отримати другий Чорнобиль — науковці
Ядерні реактори можуть бути зруйновані при влучанні великого калібру, крилатих ракет чи авіабомб.
На території України є 4 діючі атомні станції і під час війни вони продовжують працювати. Зазвичай такі об'єкти мають різні системи захисту у разі можливих і неможливих аварійних ситуацій. Але тільки не на випадок війни, розповідає Белсат.
«Ці споруди були зведені для цілей мирного часу, і ні на якій атомній станції, ні в Україні, ні будь-де, не передбачено захисту від ситуації війни, що ми спостерігаємо зараз в Україні. Очевидно, що є основні, доступні для нападу місця, навіть для випадкової атаки, скидання бомб або обстрілів, які можуть мати серйозні наслідки для атомного об'єкта в Україні», — коментує Майкл Шнайдер, експерт з атомної енергетики.
Атомні станції можуть витримати землетруси, там передбачено системи захисту від аварій, пожеж і навіть терористичних атак. Сучасні реактори мають герметичну оболонку, яка працює як захист від викидів у разі аварії. Але це захист тільки від техногенних внутрішніх шоків, розповідає фізик-ядерник Андрій Ожаровський.
«Вони [ядерні реактори] можуть бути зруйновані при влучанні великого калібру, при влучанні крилатих ракет, влучанні авіабомб. Цей найгірший сценарій, дякувати Богу, не реалізувався поки що. Якщо реактор працює, тобто якщо там є під тиском вода, пара та радіонукліди всередині реактора, під час руйнування всього цього тиск викидає все накопичене в довкілля, і ми отримуємо забруднення, яке можна порівняти за масштабами із Чорнобилем», — говорить фізик.
Раніше ми розповідали про ядерний тероризм з боку росії: над Південноукраїнською АЕС зафіксовано ракети.
Також ми писали, що допоки українські АЕС під контролем рашистів, увесь світ в небезпеці — керівник Енергоатому.