Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • На Волині діє унікальний скельний монастир 15-17 ст. – місцеві мешканці збирають кошти на дорогу до нього

На Волині діє унікальний скельний монастир 15-17 ст. – місцеві мешканці збирають кошти на дорогу до нього

Громада потроху самотужки збирає кошти.

2 хв на прочитання17 Листопада 2021, 21:26
Фото: ГО «Туристична Ямпільщина» Фото: ГО «Туристична Ямпільщина»
Поділитись:

На Вінниччині мешканці села Оксанівка Ямпільської міської територіальної громади збирають кошти на облаштування безпечного шляху для туристів до пам'ятки культурної спадщини місцевого значення – унікального оборонного скельного монастиря ХІ-ХVІІ ст. Про це повідомила голова ГО «Туристична Ямпільщина» Мирослава Марченко, пише  Укрінформ.

 «Торік нашим Оксанівським печерам присвоїли статус пам'ятки культурної спадщини місцевого значення «Оборонний скельний монастир ХІ-ХVІІ століть». Там цікаві самі печери, а крім того відкриваються чудові Дністрові краєвиди, вид на Оксанівський каньйон та на Молдову. До нього значно збільшився потік туристів і мандрівників, але дістатися до пам'ятки дуже складно і навіть небезпечно. Під ногами пісок, каміння, галька і мандрівники спускались, тримаючись за гілки дерев, траву, опираючись руками. Тому й виникла ідея – прокласти безпечну стежку із східцями та поручнями. Ми підрахували, що нам треба 75 тисяч. Ризикнули зробити це за допомогою краудфандигової платформи», – повідомила Марченко.

Наразі за допомогою спільнокошту ініціатори цього проекту зібрали вже майже 44 тисячі. Гроші на облаштування безпечного шляху до Оксанівських печер надходять від фізичних осіб.

Фото: ГО «Туристична Ямпільщина»

 

Окрім того, мешканці села заробляють гроші, які хочуть інвестувати у розвиток місцевої туристичної інфраструктури, самотужки. Вони тричі на тиждень із власних продуктів випікають пиріжки із різними начинками, які продають туристам, – від початку кампанії зі збору коштів місцеві господині спекли і реалізували їх вже понад тисячу.

Марченко каже, що мешканці села хочуть обладнати стежку до печерної церкви сходами та поручнями і встановити інформаційні щити з відомостями про цю пам'ятку. Надалі ж планують передати її в підпорядкування Державному історико-культурному заповіднику «Буша» для подальшого утримання та кваліфікованої реставрації.

Нагадаємо, що 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.