- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- На Одещині акція «озеленення» вбиває червонокнижні рослини (фото)
На Одещині акція «озеленення» вбиває червонокнижні рослини (фото)
Ідеться про скандальну висадку павлоній у степу.
На берегах Аджаликського лиману на Одещині 7 червня активістом було висаджено 500 саджанців павлонії. Автор закликав приєднатись до наступних акцій на берегах лиманів Одещини. Новина викликала значний розголос серед природоохоронців, в результаті автор приховав свій пост.
Представники Української Природоохоронної Групи — UNCG особисто обстежили ділянку, на якій відбулась акція з посадки павлоній. І занепокоєння екологів підтвердилося: ділянка повністю зайнята рідкісним типом природних оселищ Е1.2 (також у Зеленій книзі України воно зазначене як угруповання асоціації пониклошавлієвої-лессінгоковилової).
«Значний відсоток території зайнятий популяціями кількох видів ковил, всі види яких занесені до Червоної книги України. Павлонії висаджені «активістами» просто серед ковил, у яких викопали лунки для їх висадки. Такі бездумні акції, які на думку активістів, є гарною природоохоронною справою, стають прямим знищенням природи», — заявили природоохоронці.
Крім того в UNCG наголошують, що такі акції порушують земельне законодавство, адже будь-яка територія в Україні не є «нічиєю». Наприклад, ділянка, на якій відбулась скандальна посадка павлоній, є землями запасу Чорноморської міської громади Одеського району Одеської області. Це означає, що Чорноморська міська громада несе відповідальність за збереження рідкісних видів і природних оселищ на цій території.
«Ми підготували звернення до національної поліції України та Офісу Генерального прокурора з цього питання, адже громада допустила нецільове використання земельної ділянки та пошкодження об'єктів, що охороняються на ній згідно з чинним законодавством», — зауважили екологи.
Довідка:
Одеська область повністю знаходиться у степовій зоні України, проте степові ландшафти тут майже не збереглись. Залишки природних степів тут розірвані на велику кількість окремих невеликих ділянок і на більшості з них відбувається деградація природного біорізноманіття. Наслідком цього стало те, що у Червоній книзі України кожен третій вид — представник степових екосистем. Життєвий простір всіх їх майже повністю знищений оранками та посадками штучних лісів.
На цей час Україна — одна з останніх держав Європи, що не має затвердженого списку дерев-інтродуцентів та не вживає заходів з їх знищення. На цей час лише триває розробка законопроєкту. Тому висадка такого агресивного інтродуцента як павлонія на останніх залишках природних степів із масою зникаючих видів — подвійний злочин проти природи.
Нагадаємо, у світі відбувається велика кількість аномалій: нашестя павуків в Австралії, гігантська прірва в Мексиці, «шмарклі» у Мармуровому морі (ВІДЕО).