Догори
Дати відгук

На Одещині акція «озеленення» вбиває червонокнижні рослини (фото)

Ідеться про скандальну висадку павлоній у степу.

2 хв на прочитання18 Червня 2021, 13:45
На Одещині акція «озеленення» вбиває червонокнижні рослини На Одещині акція «озеленення» вбиває червонокнижні рослини
Поділитись:

На берегах Аджаликського лиману на Одещині 7 червня активістом було висаджено  500 саджанців павлонії. Автор закликав приєднатись до наступних акцій на берегах лиманів Одещини. Новина викликала значний розголос серед природоохоронців, в результаті автор приховав свій пост.

Представники Української Природоохоронної Групи — UNCG особисто обстежили ділянку, на якій відбулась акція з посадки павлоній. І  занепокоєння екологів підтвердилося: ділянка повністю зайнята рідкісним типом природних оселищ Е1.2 (також у Зеленій книзі України воно зазначене як угруповання асоціації пониклошавлієвої-лессінгоковилової).

«Значний відсоток території зайнятий популяціями кількох видів ковил, всі види яких занесені до Червоної книги України. Павлонії висаджені «активістами» просто серед ковил, у яких викопали лунки для їх висадки. Такі бездумні акції, які на думку активістів, є гарною природоохоронною справою, стають прямим знищенням природи», — заявили природоохоронці.

Крім того в UNCG  наголошують, що  такі акції порушують  земельне законодавство, адже будь-яка територія в Україні не є «нічиєю». Наприклад, ділянка, на якій відбулась скандальна посадка павлоній, є землями запасу Чорноморської міської громади Одеського району Одеської області. Це означає, що Чорноморська міська громада несе відповідальність за збереження рідкісних видів і природних оселищ на цій території.

«Ми підготували звернення до національної поліції України та Офісу Генерального прокурора з цього питання, адже громада допустила нецільове використання земельної ділянки та пошкодження об'єктів, що охороняються на ній згідно з чинним законодавством», — зауважили екологи.

Довідка:

Одеська область повністю знаходиться у степовій зоні України, проте степові ландшафти тут майже не збереглись. Залишки природних степів тут розірвані на велику кількість окремих невеликих ділянок і на більшості з них відбувається деградація природного біорізноманіття. Наслідком цього стало те, що у Червоній книзі України кожен третій вид — представник степових екосистем. Життєвий простір всіх їх майже повністю знищений оранками та посадками штучних лісів.

На цей час Україна — одна з останніх держав Європи, що не має затвердженого списку дерев-інтродуцентів та не вживає заходів з їх знищення. На цей час лише триває розробка законопроєкту. Тому висадка такого агресивного інтродуцента як павлонія на останніх залишках природних степів із масою зникаючих видів — подвійний злочин проти природи.

Нагадаємо, у світі відбувається велика кількість аномалій: нашестя павуків в Австралії, гігантська прірва в Мексиці, «шмарклі» у Мармуровому морі (ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Профспілка працівників освіти і науки України
Всесвітній день мозку: як «хакнути систему», привчивши мозок виробляти гормони щастя
4 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на понеділок, 22 липня
Фінансові справи потребують особливої уваги: гороскоп на понеділок, 22 липня
2 хв на прочитанняВчора
Закінчується прийом заяв на освітньо-професійну програму Протезування-ортезування
Закінчується прийом заяв на освітньо-професійну програму “Протезування-ортезування”- цьогорічні вступники стануть першими студентами
2 хв на прочитанняВчора
Контроль за обігом БАДів
Комітет з питань здоров'я нації підтримав законопроект, який посилює контроль за обігом БАДів
1 хв на прочитанняВчора
Підвищення акцизу на пальне дасть цього року щомісяця 2,7 млрд грн - Гетьманцев
2 хв на прочитанняВчора
В Україні розпочала роботу “гаряча лінія” з питань енергетики
1 хв на прочитанняВчора
У Фінляндії знайдено комара, що переносить хворобу, ліків від якої не існує
2 хв на прочитанняВчора
Існує особливий день у році - Міжнародний день нездорової їжі
3 хв на прочитанняВчора