Догори
Дати відгук

У квітні 2021 р. можуть бути 1000 і більше смертей від ковіду — співробітник Інституту біохімії

Під час весняної хвилі легенева тканина стає основним об’єктом ураження в організмі.

2 хв на прочитання05 Березня 2021, 18:00
Під час весняної хвилі легенева тканина стає основним об’єктом ураження в організмі. Під час весняної хвилі легенева тканина стає основним об’єктом ураження в організмі.
Поділитись:

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні цієї весни слід чекати на початку квітня. Про це у своєму Facebook написав cтарший науковий співробітник Інституту біохімії імені Палладіна Володимир Галицький.

За його словами, йдеться про «весняну хвилю» коронавірусу, яка починається саме зараз, і яка, за прогнозами фахівців, «буде характеризуватись значно вищою захворюваністю, значно більшою кількістю важких випадків і значно вищою летальністю, аніж осіння хвиля».

Галицький зауважив, що в  основі весняної хвилі лежить сезонна (весняна) гіперекспресія вірусного рецептора ACE2 — його кількість різко зростає на поверхні клітин епітелію альвеол легень.

За його словами це:

  • різко підвищує сприйнятливість — для гарантованої зустрічі віріона (вірусної часточки) з рецептором стає потрібна у сотні разів менша кількість віріонів;
  • для зараження відразу всього об’єму легень теж достатньо меншої кількість віріонів;
  • стає можливим суперрозповсюдження — з великої площі сприйнятливого та зараженого епітелію виділяється величезна кількість нових віріонів, причому у вигляді аерозолю;
  • ураження виключає з газообміну відразу велику частину легеневої тканини;
  • масивне вірусне ураження легень може спричинити вивільнення великої кількості медіаторів запалення — цитокіновий шторм. Тобто під час весняної хвилі легенева тканина стає основним об’єктом ураження в організмі (що не виключає й інших ускладнень). І тому весною COVID-19 має інший, важчий перебіг, аніж восени.

«Весняна хвиля COVID-19 в Україні буде тривати до середини травня. Пік — початок квітня. Щоденна кількість нових випадків на піку — 40 тисяч (скільки буде підтверджено — а інакше випадок не реєструється — залежить від можливостей системи охорони здоров’я та лабораторних потужностей, які й сьогодні дуже обмежені). Щоденна кількість смертей на піку — 1000 і вище, особливо якщо можливості системи охорони здоров’я будуть вичерпані», — резюмував науковець.

Лікар порадив:

  • уникати поїздок у громадському транспорті, спортзалів, кафе/барів/пабів, контактів, без яких можна обійтися;
  • носити респіратори FFP3 і окуляри;
  • вакцинуватися.

До слова, вже другий день поспіль в Україні зафіксовано понад 10 тис. випадків захворювання на ковід. Стрімке зростання спостерігається в декількох регіонах країни, які вже увійшли до «червоної» зони. Також високими є показники летальності.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.