На Хмельницькій АЕС планують збудувати 5 та 6 енергоблоки
Міністерство енергетики України та американська компанія Westinghouse Electric Company домовилися про закупівлю обладнання для будівництва п'ятого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції.
Про це 17 грудня проінформував сайт Міненерго.
“Сьогодні відбулося підписання контракту на закупівлю першої реакторної установки AP1000, яка вже виготовлена. Вона зараз - у США. Це дуже важливо і я дуже вдячний нашим партнерам. Це дійсно історична подія і це дійсно сучасна технологія. І ми плануємо, 5-й, 6-й блоки - найближчим часом розпочати вже будівельні роботи — після ухвалення відповідного законодавства”, - сказав Герман Галущенко.
У Міненерго зазначили, що енергоблок будуватимуть за американською технологією АР1000.
"Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це – одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення. Це важливо для підсилення енергетичної безпеки України й оновлення нашої атомної енергетики, яка була, є і буде ключовою генерацією в Україні", – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін розповів, що фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як найпотужніші зараз в Україні атомні блоки мають потужність 1000 МВт.
Головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман підкреслив, що технологія АР1000 є однією з найперспективніших у світі.
"Ми переходимо на новий рівень співпраці. Ця угода має фундаментальне значення для енергетичної безпеки України, адже це дуже надійна технологія. Сьогодні п'ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема у США та Китаї, ще п'ять майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн", – пояснив президент американської компанії.
У Міненерго зазначили, що в Україні планують побудувати дев'ять енергоблоків за технологією АР1000, а перші два будуватимуть на Хмельницькій АЕС.
Більше новин читайте на GreenPost.