Догори
Дати відгук

На Херсонщині хочуть продавати заповідні території

19 ділянок, виставлених на аукціон, належать до Смарагдової мережі.

2 хв на прочитання27 Травня 2021, 17:28
Фото: SPUTNIK KIEV
Олешківські піски Фото: SPUTNIK KIEV Олешківські піски
Поділитись:

Майже 68 % (5535 га) ділянок, виставлених на земельні торги в Херсонській області, становлять природні степи та долини річок, що охороняються відповідно до резолюції 4 Бернської конвенції. Частина таких ділянок має ухил понад 5 %, що забороняє їх розорювання, а також є прибережними захисними смугами річок. Про це пише  Українська Природоохоронна Група — UNCG.

За даними екоактивістів, 19 ділянок загальною площею 555,9 га належать до територій Смарагдової мережі. П’ять ділянок загальною площею 183,8 га входять до складу Національного природного парку «Олешківські піски», а одна ділянка є частиною Малого Чапельського поду — унікальної екосистеми, на яких оселяються птахи під час міграції.

Крім того, зі статусом «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на аукціон виставлена 1 лісосмуга, а три ділянки перебувають одночасно й у межах лісового фонду у складі Нижньосірогозького лісництва ДП «Каховське лісове господарство», і в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Балка Великі Сірогози».

Також повідомляється, що у Херсонській облдержадміністрації планують провести нараду, аби запобігти продажу земель природно-заповідного фонду.

 «Від Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА отримав службову записку стосовно продажу ГУ Держгеокадастру земельних ділянок державної власності або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду… Одночасно повідомляю, відповідно до Земельного кодексу України, проєкти землеустрою щодо відведення земельної ділянки природно-заповідного та іншого призначення, земельної ділянки розташованої в цих межах, підлягають також погодженню зі структурними підрозділами адміністрацій у сфері охорони навколишнього природного середовища. До Департаменту захисту довкілля ОДА проєкти землеустрою щодо відведення зазначених ділянок на погодження не надходили», — зазначив голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Він повідомив, що для запобігання вчинення протиправних дій під час розпорядження землями державної власності буде проведена робоча нарада за участю представників Держгеокадастру, юридичного управління, управління лісового та мисливського господарства, прокуратури.

Нагадаємо, що можливе зменшення заповідної зони Чорнобильського біосферного заповідника. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання25 хвилин тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитаннягодина тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання2 години тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання2 години тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання3 години тому
Нульові викиди до 2050 року: Велика сімка погодила спільні кліматичні цілі
1 хв на прочитання3 години тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання5 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання5 годин тому