Догори
Дати відгук

На Харківщині рекультивують сміттєзвалище радянських часів

Комплекс є вкрай важливим для регіону, адже на сьогодні побутові відходи вивозяться на звалище, яке утворилося ще у 60-70 роках минулого століття

2 хв на прочитання09 Червня 2020, 10:43
Фото: Харківська ОДА Фото: Харківська ОДА
Поділитись:

На Харківщині створюють комплекс із управління відходами: його розташування було запропоновано на місці наявного сміттєзвалища з урахуванням поетапної ліквідації наявного звалища (рекультивації).

Як інформує Харківська ОДА, будівництво сучасного комплексу з управління комунальними відходами міста Люботина, введення його в роботу є необхідним для впорядкування території наявного звалища, а також для  покращення екологічної ситуації в районі. На звалище твердих побутових відходів, яке існувало до цього на цій території, у 2003 році було розроблено «Паспорт місця видалення відходів». Відповідно до паспорта його площа складала 9,9 га.

«Планувалося встановлення сортувальної лінії – зараз тут тільки встановлений ангар, підведено електрику та частково викопані котловани для сміття. На думку фахівців, потрібно вносити зміни у проєктування щодо модернізації об’єкта», - зауважив міський голова Люботина Леонід  Лазуренко, додавши, що питання продовження будівництва комплексу стоїть дуже гостро і вже багато років потребує вирішення.

Комплекс є вкрай важливим для регіону, адже на сьогодні побутові відходи від населення, підприємств, установ, організацій міста вивозяться на звалище «Вороній яр», яке утворилося ще у 60-70 роках минулого століття через безконтрольне скидання сміття до яру та навколо нього. У 2015 р. воно займало площу майже 12 га.

Наразі влада Харківщини  розглянає можливість добудування сортувальної лінії та впровадження піролізних технологій утилізації сміття. Також можлива передача у міську власність сміттєспалювального заводу Південної залізниці для роботи у єдиному комплексі.

Як відомо, Комітет з питань екологічної політики та природокористування прийняв рішення внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України про управління відходами (реєстр. № 2207-1). 

Нагадаємо, з початку 2018 р Україна зобов’язалася сортувати сміття. Закон був прийнятий ще у 2012 р, однак шість років тривала підготовка до його виконання.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Студентка морської біології Алексія Калосака показує дайверам, як пересаджувати коріння морської трави. Фото: Марія Фек для DIE ZEIT
Проти безсилля: як морський біолог хоче врятувати Середземне море, яке луки морської трави захищали від зміни клімату
13 хв на прочитання33 хвилини тому
Молодіжні ініціативи зі збереження водних ресурсів України
Молодь України на варті водних ресурсів: досвід та ініціативи
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення створено шІ
Старий сервіз у новому амплуа: годівниця для пташок (ФОТО)
1 хв на прочитання2 години тому
Стан якості повітря у місті Києві.
ФОТО: Київ
Щодо стану якості повітря у місті Києві
1 хв на прочитання2 години тому
Схожі на справжні, але мають купу переваг: рослинні стейки друкують на 3D-принтерах
1 хв на прочитання3 години тому
Екологічна загроза: аварія на КНС у Первомайську призвела до забруднення Південного Бугу
1 хв на прочитання7 годин тому
Горили — лікарі: науковці з’ясували, які досягнення медицини приматів можуть бути корисними для нас
2 хв на прочитання8 годин тому
«Виглядає як план убивства»: у Facebook діляться фотографіями найстрашніших сходів у світі
6 хв на прочитання15 годин тому