Догори
Дати відгук

Верховна Рада порушує закон про сортування сміття

1 хв на прочитання13 Лютого 2020, 16:56
Поділитись:

 

13.02.2020 | Дмитро Шинкарук

Український парламент не сортує сміття, чим порушує чинне законодавство. Про це на свої сторінці у Facebook написав народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Маріковський.

«Ковбаса» одноразових стаканчиків, закуплених Верховною Радою України за 1 рік. Це 167,5 тисяч одноразових пластикових стаканчиків. Ми перевіряли. Верховна Рада, не закупає послуг з утилізації роздільно зібраного сміття. Ми перевіряли, Рада не розділяє сміття. Це все дуже печально!!» - написав нардеп.

Нагадаємо, з початку 2018 року Україна зобов’язалася сортувати сміття. Закон був прийнятий ще у 2012 році, однак шість років тривала підготовка до його виконання. Закон передбачає розділення сміття на вологі відходи (органіку) та тверді відходи, які можна переробити. Втім, закон не виконують не лише громадяни, але й народні депутати.

Зазначимо, що на розгляді парламенту знаходиться законопроєкт про заборону пластикових пакетів. Він передбачає використання лише біорозкладних пакетів, які повністю розпадатимуться і розкладатимуться на природні елементи за участі мікроорганізмів. Водночас активісти та експерти закликають парламентарів не додавати до переліку біорозкладних  оксо-пакети, які розкладаються на мікрочастинки пластику, який потім потрапляє у їжу та воду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.