Догори
Дати відгук

На ЧАЕС запустили сховище відпрацьованого ядерного палива (ФОТО)

Очікується, що Україна таким чином заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

2 хв на прочитання22 Серпня 2021, 09:03
Фото: Міненерго Фото: Міненерго
Поділитись:

Введення в експлуатацію Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) забезпечить незалежність України від Російської Федерації у сфері зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Про це 20 серпня під час відкриття Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива заявив міністр енергетики Герман Галущенко, пише пресслужба міністерства.

Фото: Міненерго

Зазначається, що Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, побудоване за технологіями американської компанії Holtec International, разом із нещодавно реконструйованою залізничною колією Вільча - Янів, створює цілісний енергетично-інфраструктурний комплекс. Тут акумулюватимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС упродовж 50 років і забезпечуватимуть його зберігання протягом 100 років.

«Дуже символічно, що відкриття сховища збіглося з річницею незалежності України. З відкриттям ЦСВЯП ми стаємо незалежні від Росії. Ми довго до цього йшли, це був непростий шлях», - наголосив Галущенко.

Завдяки запуску ЦСВЯП Україна заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

Фото: Міненерго

Технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом, що впроваджується у проєкті ЦСВЯП, відповідає сучасним вимогам вітчизняних норм та правил з безпеки та міжнародним рекомендаціям, наголосили у Міненерго.

У НАЕК "Енергоатом" тоді заявляли, що ЦСВЯП практично готове до введення в експлуатацію; компанія розраховує поетапно вводити його у серпні.

ЧАЕС отримала ліцензію на переробку та зберігання радіоактивних відходів, що утворюються під час перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Ліцензія забезпечить контроль як поточної експлуатації комплексу, так і подальшого перетворення об’єкта «Укриття» на екологічну безпечну зону.

Фото: Міненерго

Отриманню дозволу передував великий обсяг роботи фахівців ЧАЕС - усунення недоліків, проходження державної експертизи та перевірка документів, ідеться в повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Наступними кроками фахівців ЧАЕС будуть розробка проєкту і демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття", а також створення інфраструктури для подальшого поводження з радіоактивними відходами.

Термін експлуатації конфайнменту – 100 років, за цей час Україна має перетворити ЧАЕС на екологічно безпечну систему.

Нагадаємо, куди поділося ядерне паливо після вибуху на ЧАЕС.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost