- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- МОЗ та ВООЗ оприлюднили нову стратегію співпраці
МОЗ та ВООЗ оприлюднили нову стратегію співпраці
Стратегія окреслює зобов’язання ВООЗ підтримувати Україну в її зусиллях щодо реформування системи охорони здоров’я
Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) спільно опублікували Стратегію співпраці ВООЗ з Україною на 2024-2030 роки. Метою документа є розбудова стійкої, орієнтованої на людей системи охорони здоров’я, що здатна надавати високоякісну медичну допомогу всім громадянам, незалежно від їхньої платоспроможності, а також долати складні проблеми охорони здоров’я, пов’язані з війною, що триває. Про це повідомляє МОЗ.
«Всесвітня організація охорони здоров’я завжди була та залишається нашим стратегічним партнером. Разом ми працюємо не лише за напрямом реагування на надзвичайні ситуації, але і фокусуємося на реформуванні української системи охорони здоров’я. Для того, щоб цей рух був максимально продуктивним, важливо визначити чіткі пріоритети. Саме вони закладені в оприлюдненій Стратегії співпраці ВООЗ з Україною на 2024-2030 роки», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Стратегія окреслює зобов’язання ВООЗ підтримувати Україну в її зусиллях щодо реформування системи охорони здоров’я, наголошуючи на необхідності інвестицій в інфраструктуру охорони здоров’я, розвиток робочої сили та впровадження реформ для досягнення стандартів ЄС.
Доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні, наголосив на важливості стратегії, зазначивши:
«Інвестиції в систему охорони здоров’я є вирішальними для реагування на нагальні потреби, викликані війною, а також для закладення основи здорової, більш стійкої України в майбутньому. Оскільки ВООЗ відзначає 30 років постійної присутності в Україні, ми розглядаємо цю нову стратегію як підтвердження нашого зобов’язання бути поруч з Україною».
Стратегія зосереджена на трьох ключових пріоритетах: забезпечення загального доступу до якісних медичних послуг, запобігання та зменшення основних ризиків для здоров’я та підтримка реформ системи охорони здоров’я. Ці пріоритети спрямовані на вирішення широкого кола викликів, з якими стикається Україна, включаючи тягар неінфекційних захворювань, загрозу інфекційних захворювань, таких як туберкульоз та ВІЛ, а також потребу в комплексних послугах психічного здоров’я та реабілітації.
Також ВООЗ планує тісно співпрацювати з українським урядом, міжнародними партнерами та місцевими громадами для реалізації стратегії. Це включає використання розгалуженої мережі експертів і ресурсів ВООЗ як в Україні, так і в усьому світі для надання технічної та операційної підтримки.
Більше новин читайте на GreenPost.