Мінекоенерго бере курс на «зелені» аукціони

2 хв на прочитання01 Травня 2020, 03:49
Засідання Антикризового енергетичного штабу

Зростання відновлювальної енергетики виявилось "викликом" для уряду

Міністерство енергетики і захисту довкілля бере курс на відмову від «зелених» тарифів і рух до «зелених» аукціонів. Про це заявила в.о. міністра Ольга Буславець, повідомляє прес-служба міністерства.

За словами чиновниці, зростання відновлювальної енергетики в умовах дії "зеленого" тарифу виявилось викликом для держави.

«Одним із ключових наших викликів, на який треба було зосередити увагу ще минулого року, є стрімке неконтрольоване збільшення потужності відновлюваної енергетики в рамках застарілої моделі «зеленого» тарифу. На жаль, час було втрачено, і за минулий рік така потужність зросла майже втричі. Швидке зростання продовжилось і в поточному році. Високий «зелений» тариф створює значне фінансове навантаження на ринок електричної енергії. Крім того, це негарантоване виробництво, яке дуже важко регулювати системі», - підкреслила вона.

Внаслідок цього виникла фінансова розбалансованість на ринку електроенергії, яку довелось долати шляхом введення нового енергобалансу.

«Серед подальших кроків, які ініційовані Мінекоенерго: укладення меморандуму з інвесторами про зниження «зеленого тарифу», зупинення будівництва нових сонячних та вітрових генеруючих потужностей по системі «зеленого» тарифу та перехід на конкурентну систему підтримку (аукціони). Крім того, щоб підвищити гнучкість енергосистеми і збільшити, у тому числі, частку генерації атомними станціями, планується надати оператору системи передачі право безоплатних обмежень «зеленої» генерації впродовж визначеної кількості годин», - йдеться у повідомленні.

Умови реструктуризації, як і тривалість таких обмежень, буде погоджено з інвесторами для уникнення ризиків арбітражів, підкреслює чиновниця

«Я хочу, щоб ви зрозуміли: дійсно проблема є. Та хочу підкреслити, що я завжди, ще в дискусіях на комітеті Верховної Ради попереднього скликання, коли ми обговорювали питання запровадження «зелених» аукціонів, підтримувала розвиток відновлюваної енергетики. Але у спосіб, який зробить її дешевшою для наших споживачів і безпечною для енергосистеми. Так, як це здійснюється в багатьох інших країнах світу, які значно випередили нас у цьому напрямку», - наголосила в.о. міністра.

Як ми повідомляли, 29 квітня у Кабінеті Міністрів відбулося перше засідання Антикризового енергетичного штабу, на якому, зокрема, було представлено новий енергетичний баланс.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: