Догори
Дати відгук

Стратегію Вітренка по зеленим тарифам розкритикували

Для вирішення ситуації з "зеленими" тарифами на думку нардепа Гончаренка потрібно внести зміни до кошторису країни та розплатитися з інвесторами.

1 хв на прочитання24 Лютого 2021, 18:10
Стратегію Юрія Вітренка по "зеленим" тарифам піддали критиці Стратегію Юрія Вітренка по "зеленим" тарифам піддали критиці
Поділитись:

Міненерго  штовхає сектор відновлюваної енергетики до стану невизначеності, а стратегія т.в.о очільника Міненерго Юрія Вітренка по "зеленим тарифам" неефективна. Таку думку в особистому Telegram-каналі висловив народний депутат Олексій Гончаренко.

"Міненерго намагається змінити існуючу систему державної підтримки не вирішуючи ключові питання ринку. Юрій Вітренко висвітлив бачення щодо визначення податку на викиди СО2. Проте від таких змін жодного ефекту не слід очікувати", - сказав Гончаренко.

Учора, 23 лютого, на засіданні Антикризового штабу під головуванням прем’єр-міністра Вітренко збільшив "зелений тариф"  до 10 євро за тонну викидів, та зменшив розмір тарифу на передачу Укренерго, з коштів якого здійснюються виплати. 

На думку Гончаренка,  жодного ефекту від такого рішення не слід очікувати, адже платниками як тарифу, так і податку є ті самі промислові підприємства. 

Розв'язати питання "зеленого тарифу" можна кількома шляхами. Один із них - це зміни до Держбюджету, які передбачають підтримку інвесторам у секторі ВДЕ. Також, на думку Гончаренка, необхідно прийняте рішення, яке забезпечить надходження кредитних коштів від одного з банків в повному обсязі на покриття заборгованості саме перед виробниками "зеленої" генерації. 

Як ми писали раніше, в Раді з'явився законопроєкт, присвячений боргам по «зеленим тарифам». Ситуація з виробництвом екологічно чистої енергії загострилася.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.