- Головна
- Новини
- Агро
- Урожай-2022
- Мінагрополітики: відсутність овочів з півдня компенсують інші області
Мінагрополітики: відсутність овочів з півдня компенсують інші області
Південні овочі завжди поступали на ринок першими
Не секрет, що основними виробниками овочів та фруктів в Україні традиційно вважають південні області - Миколаївську, Херсонську та Запорізьку. Цього року через війну виникло занепокоєння щодо наявності та ціни на свіжі овочі в України.
Інформацію про нестачу фруктів та овочів спростовує Міністерство аграрної політики України. Дефіциту овочів чи фруктів немає і не передбачається. За словами чиновників, були прийняті заходи, щоб забезпечити повноцінний “борщовий набір” на столах українців. Як і кращі слоти в онлайн казино, а столах українців будуть найкращі овочі та фрукти від місцевих виробників.
Які регіони забезпечать овочі та фрукти українцям
Як зазначає директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Вішак, були проведені заходи для компенсації тимчасової окупації аграрних областей. Щоб зменшити вплив ситуації, в деяких областях було прийнято рішення про збільшення посадових площ під овочі “борщового набору”. Це дозволить повністю закрити попит на них в Україні.
До початку війни, Херсонська область забезпечувала близько 15% овочевого урожаю країни. Це суттєвий показник, проте він не настільки впливовий, щоб викликати дефіцит. Більш того, українська аграрна галузь завжди працювала з перевиробництвом у сфері плодово-овочевих культур.
У цьому році 5 південних, західних та центральних областей наростили об’єми вирощування овочів, щоб компенсувати тимчасову відсутність овочів з Херсону. Це такі області, як:
- Вінницька,
- Полтавська,
- Дніпропетровська,
- Чернівецька,
- Львівська,
- Хмельницька.
Виробництво овочів у цих областях перевищує показники інших регіонів України в 2-3 рази. Розраховується, що сумарний урожай у цих областях зможе покрити третину від всеукраїнського виробництва овочевих культур.
Також завжди варто звертати увагу на локальних виробників, розташованих у вашому районі чи області. Купуючи місцеві продукти, українці отримують не лише свіжі овочі, але і підтримку локальної економіки.
Можлива затримка ранніх культур на 2-3 тижні
Південні овочі завжди поступали на ринок першими, адже вони дозрівають швидше всього. Тому саме Херсонська та прилеглі області завжди були постачальниками ранніх культур на ринках та в супермаркетах країни.
За рахунок цього, споживач може відчути деяку затримку з постачанням на ринок звичних продуктів. Адже продукція з північних регіонів потребує більше часу для дозрівання. Тому деякі культури з'являться у продажу дещо пізніше за календарем, ніж ми звикли їх очікувати. Також треба враховувати необхідність налагодження логістики, а для продавців - пошук нових постачальників взамін тих, які залишилися під тимчасовою окупацією.
Проте, подібна затримка не займе більш ніж два-три тижні. І навіть вона не спричинить помітного дефіциту на ринку. Весь традиційний “борщовий набір” залишиться доступним для українців. Можливе лише тимчасове зменшення вибору чи підвищення цін.
Кавуни будуть дорожчими
А от на дешеві кавуни цього року розраховувати не варто. Вирощуванням цієї культури займаються в першу чергу в Херсонській області. Проте навіть за найкращого розвитку подій, цього року на знамениту баржу з кавунами очікувати не приходиться.
Компенсувати нестачу херсонських кавунів планують за рахунок урожаїв з південних та центральних областей. Таким чином, скуштувати улюблений літній смаколик зможуть всі бажаючі.
А от ціни на нього можуть суттєво зрости. За словами представника Мінагрополітики, розраховувати на дешеві кавуни цього року не варто.