Медики визначили найкращий час засинання для здорового сну

2 хв на прочитання07 Жовтня 2024, 17:32
Зображення створене ШІ

За словами експерта, золотий час для якісного глибокого сну від 22:00 до 02:00.

Багато людей скаржаться на чутливий, неглибокий або неспокійний сон протягом ночі і, як результат, відчуття втоми і відсутність відновлення вранці. Одні крутяться протягом відпочинку, інші просинаються мало не щогодини, когось доймають жахіття. Кейт Букер, дієтолог з Nutrition Geeks, припускає, що це може бути пов’язано з тим, що ви не починаєте сон досить рано, щоб досягти оптимального періоду «поживного сну». Пише видання Mirror.

За її словами, в ідеалі треба міцно заснути до 22:00, щоб досягти глибокого сну.

«Глибокий сон має вирішальне значення для нічного відпочинку, що дозволяє організму відновлюватися, регенерувати клітини та рости, а також підтримувати імунну систему. Оптимальною є практика засинання до 22:00, тому що ви проводите найбільше часу в глибокому сні протягом першої половини ночі. Під час ранніх циклів сну глибокий сон зазвичай триває від 20 до 40 хвилин. Коли ви продовжуєте спати, ці глибокі стадії стають коротшими, і до ранку все більше часу витрачається на фазу швидкого сну», - пояснила медичний експерт.

Найбільш повноцінний сон триває з 22:00 до 2:00, тому час має вирішальне значення, щоб отримати найкращий відпочинок в ліжку. Крім того, експерт пояснила, чому корисно лягати раніше, прагнучи спати від семи до дев’яти годин.

"80% людського гормону росту виробляється між 22:00 і 2:00. Він допомагає зміцнити імунітет, відновити колаген, спалювати жир і регенерувати тканини, такі як тканини тіла. Ми можемо максимально використати це для нашого здоров'я", - уточнила Кейт Букер.

Для швидкого засинання необхідно відмовитися від активностей у вечірній час. Треба підтримувати у кімнатах неяскраве приглушене світло. І бажано максимально скоротити так званий "екранний час" (час, який людина проводить за гаджетами). А в ідеалі ввечері від нього треба відмовлятися. Важливо провітрювати перед сном спальню і тримати їїї у прохолоді.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: