- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Mazda планує перейти на біопаливо з водоростей
Mazda планує перейти на біопаливо з водоростей
Завдяки впровадженню біопалива з мікроводостей японський автовиробник має намір різко скоротити викиди CO2
Mazda Motor Corporation з Японії планує використовувати біопаливо з мікроводоростей замість звичайного бензину і дизельного палива. Зараз автовиробник підтримує низку дослідницьких проектів, спрямованих на вивчення можливості використання біопалива, пише Главком.
У компанії вважають, що біопаливо на основі водоростей є цілком гідним аналогом звичайному бензину або дизельному паливу. Розвиток біопалива з водоростей має вирішальне значення для досягнення вуглецевої нейтральності автомобілів, що працюють на двигуні внутрішнього згоряння.
Велике значення має для автовиробника те, що при спалюванні такого біопалива виділяється тільки вуглекислий газ, який був поглинений з атмосфери завдяки фотосинтезу під час росту мікроводоростей.
«Водорості можна вирощувати на непридатних для сільського господарства землях, не витрачаючи великі обсяги прісної води, а використовуючи тільки солі і стічні води, - пояснюють у компанії. - «Водорослеве» біопаливо має гарний спалах і є біорозкладаним та нешкідливим для навколишнього середовища в разі розливу».
Як зазначають у компанії, наразі біопаливо з водоростей потребує удосконалення. Зокрема мова йде про потребу у зниженні витрат на його створення, аби продукт став комерційно доступни.
Завдяки впровадженню біопалива з мікроводостей японський автовиробник має намір різко скоротити викиди CO2 і продовжити використання двигунів внутрішнього згоряння спільно з електродвигунами приблизно на 95% своїх автомобілів у 2030 році.
Нагадаємо, Міністерство навколишнього середовища Японії розробило швидкісний автомобіль з матеріалів рослинного походження. Транспортний засіб на ім'я Nano Cellulose Vehicle (NCV) дійсно зроблений з дерева – точніше,
з матеріалів рослинного походження (наноцеллюлозних волокон). У виготовленні цього матеріалу можуть використовуватися як деревина, так і відходи сільськогосподарського виробництва