Догори
Дати відгук

Використані коронавірусні маски можуть стати «чистим» паливом

Під час цього процесу також знищуються віруси.

2 хв на прочитання25 Листопада 2020, 13:28
Поділитись:

Британський уряд сподівається знайти спосіб і використати величезний обсяг решток медичних відходів за "чистою" технологією. Зокрема, британці інвестували кошти у вивчення технології перетворення небезпечних медичних відходів, що застосовуються при боротьбі з коронавірусом, на чисте водневе паливо.

Як пише ecotown, проект дослідників з  Університету Суонсі (Уельс, Великобританія) нещодавно отримав 47 000 фунтів стерлінгів фінансування від уряду Великобританії.

Науковці працюють над  фотореформінгом, технологією, яка дозволяє за допомогою сонячного світла перетворювати пластикові відходи на екологічно чисте водневе паливо. Під час цього процесу також знищуються віруси.

«Національна служба охорони здоров'я витрачає більше 700 мільйонів фунтів стерлінгів щорічно на утилізацію відходів. З моменту спалаху пандемії Covid-19 ми стали свідками глобального збільшення медичних відходів одноразового використання та засобів індивідуального захисту, що забруднюють навколишнє середовище. Застосування нашої технології для переробки всього 1% цих відходів дозволило б заощадити мільйони і одночасно зменшити забруднення», — сказав керівник проекту, старший викладач хімії Університету Суонсі Моріц Кюнель.

Процес працює за допомогою наноструктурованих напівпровідників, що сприяють деградації відходів та патогенних мікроорганізмів сонячним світлом.

Нове дослідження базується на попередній роботі команди з генерування водню з відходів пластмас.  

До слова, відновлювальні джерела енергії користуються неабияким попитом у Європі. Дбаючи про світову екологію, довкілля та здоров'я суспільства, "зелені" проекти ростуть не тількі в кількісних показниках, але й вверх. Так, у столиці Ірландії побудують 72-метрову дерев'яну вежу на сонячних панелях. У стійку-вежу планують перетворити розташований на набережній ірландської столиці старовинний млин 19 століття висотою 22 метри.

На будові мають намір звести дерев'яну 50-метрову башту з дерев'яних панелей CLT (поперечно-шаруватого бруса).На додаток до використання екологічно чистої деревини,   тут будуть  встановлені сонячні панелі.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.