Догори
Дати відгук

М'ясо і крупи в Китай: Україна шукає ринки для постачання агроподукції

Україна готова продавати Китаю горох, пшеничне борошно, корми для домашніх тварин, яловичину, кукурудзу, м’ясо птиці та рибну продукцію.

2 хв на прочитання01 Листопада 2024, 08:14
ФОТО: ілюстративне / ЕРА ФОТО: ілюстративне / ЕРА
Поділитись:

Держпродспоживслужба відкриває нові ринки збуту для експорту агропродукції до Китаю. Питання потенційного продажу товарів рослинного та тваринного походження обговорили керівники Держпродспоживслужби з представниками Генеральної митної адміністрації КНР (GACC) за участі посольств обох країн.

«Китай є важливим ринком збуту агропродукції для національних експортерів, тому за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука триває постійна взаємодія Держпродспоживслужби та компетентного органу КНР. Наша ціль відкрити ще 7 нових ринків. Це довготривалий процес узгодження, але крок за кроком ми досягаємо успіху», - наголосив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян.

Сторони обговорили проекти двосторонніх міжнародних договорів з експорту гороху, пшеничного борошна, кормів для домашніх тварин, яловичини, кукурудзи, м’яса птиці, водних продуктів дикого вилову з України до Китаю. Кожен із зазначених документів знаходиться на різному етапі опрацювання та погодження.

«Наразі протокол по гороху знаходиться на стадії завершення внутрішньодержавного погодження в Україні, тексти направлено на розгляд до компетентного органу Китаю. Це один із ринків, який знаходиться на фінальному етапі відкриття. Після підписання двостороннього протоколу для українського аграрного бізнесу відкриються нові можливості стосовно експорту гороху», - підкреслив заступник Голови Держпродспоживслужби - Головний державний фітосанітарний інспектор України Вадим Чайковський.

Останнім ринком, що був відкритий для українських виробників до Китаю, був ринок продукції бджільництва. Форму Сертифікату здоров’я на експорт меду з України до Китайської Народної Республіки погоджено на початку цього року. Вимоги країн призначення щодо експорту харчових продуктів тваринного та рослинного походження оприлюднені на офіційному веб-порталі Держпродспоживслужби.

«На розгляді китайських колег знаходяться проекти протоколів щодо експорту м’яса птиці та риби. Держпродспоживслужба направила свої пропозиції щодо тексту протоколу восени. Протокол щодо водних продуктів дикого вилову вже пройшов внутрішньодержавне погодження та знаходиться на етапі фінального затвердження китайською стороною. Також наразі проходять етап внутрішньодержавного погодження тексти протоколів щодо яловичини та кормів для домашніх тварин», - зазначив заступник Голови Держпродспоживслужби - Головний державний ветеринарний інспектор України Володимир Кустуров.

Представники Держпродспоживслужби та GACC детально обговорили кроки подальшої співпраці, проекти двосторонніх договорів та погодились про продовження активної співпраці з розвитку міжнародної торгівлі між Україною та Китаєм.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
За смерть немовляти матір отримала вирок.
Фото: ілюстративне
За смерть немовляти від алкогольного отруєння матір отримала вирок
1 хв на прочитаннягодина тому
У Німеччині відкрили найдорожчу різдвяну ялинку в світі. Фото: NF/newsX
Зроблена з щирого золота: ось як виглядає найдорожча у світі ялинка
1 хв на прочитання2 години тому
Кримінальна справа про корупцію в держсекторі: завдання збитків на мільйони. Фото: Національна поліція
Розтрата 14,5 млн грн: начальника держпідприємства ядерного сектору віддадуть під суд
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Зима — «гаряча пора» для травматологів: як уникнути зимових травм
3 хв на прочитання3 години тому
Новорічні ялинки 2024: де і як придбати легально
1 хв на прочитання4 години тому
Неандертальці виявилися колекціонерами: ось що розповідають науковці
3 хв на прочитання5 годин тому
2024 рік може стати найтеплішим із моменту початку спостережень, але не скрізь
4 хв на прочитання6 годин тому
Операції не буде — немає світла: обстріли заважають роботі лікарень в Україні, заявляють міжнародні правозахисники
5 хв на прочитання7 годин тому