Люди справді можуть не чути будильник: лайфхак від науковців
Дослідження виявили кілька факторів, що впливають на чутливість до сигналів тривоги.
Науковці з Інституту сну та циркадних ритмів у Цюриху встановили, що нездатність прокинутися по будильнику виникає з чотирьох причин. Довгострокове дослідження показало, що таке явище пов'язане з нейрофізіологічними процесами в мозку, що відбуваються на різних стадіях сну. Особливо важко розбудити людину на третій і четвертій стадіях повільного сну, коли мозок максимально ізольований від зовнішніх подразників. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Дослідження виявили кілька факторів, що впливають на чутливість до сигналів тривоги. До них належать недостатня тривалість сну, накопичена втома, хронічний стрес і порушення циркадних ритмів. Також науковці виділили феномен «автоматичного вимкнення», коли людина вимикає будильник, не пам'ятаючи про це.
Для підвищення ефективності пробудження дослідники порадили використовувати природніші звуки будильника, оскільки вони сприймаються мозком ефективніше, ніж механічні сигнали. Лабораторні дослідження також підтвердили, що світлові сигнали, що імітують світанок, можуть бути гарною альтернативою для м'якого пробудження.
Більше новин читайте на GreenPost.