Середа, 28 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Людство потерпає від коронавірусу через гени неандертальців - дослідження

1 хв на прочитання01 Жовтня 2020, 16:06 197
Поділитись:

Вчені зі Швеції і Німеччини заявили про те, що гени, які дісталися сучасним людям від неандертальців, можуть бути відповідальні за вразливість до нового коронавірус. За їх словами, така ділянка генома найбільш поширена в Бангладеш, але часто зустрічається і в Південній Азії, повідомляє Naked science.

У 2018 році вчені з Стенфордського університету з'ясували, що гени, які дісталися сапієнс від неандертальців, допомагають нам боротися з багатьма вірусними інфекціями. Але в деяких випадках вони, навпаки, несуть шкоду.

В ході нового дослідження вчені з'ясували, що фрагмент генома, що охоплює шість генів в третій хромосомі, дуже схожий на версію хромосоми неандертальця, останки якого з датуванням в 50 тисяч років знайшли на території Хорватії. 

Ця ділянка гена пов'язана з ризиком більш тяжкого перебігу коронавірусної інфекції. Зараз він найбільш поширений в Бангладеш: там він присутній у 63% людей. У Південній Азії його носіями є третина населення. В Європі ця ділянка зустрічається тільки у 8% населення, в Східній Азії - у 4, а у жителів Африки його немає зовсім.

Ймовірно, це пов'язано з тим, що предки сучасних жителів Африки не схрещувалися з неандертальцями.

Нагадаємо, станом на ранок 30 вересня у світі  від ускладнень перебігу коронавірусу померли 1 012 657 осіб.

Найбільше летальних випадків зареєстровано у США – 205 966, Бразилії – 142 921 та Індії – 96 318.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.