Догори
Дати відгук

Людей знову труять старі вугільні ТЕЦ

Підрпиємства не обладнані фільтрами

2 хв на прочитання23 Квітня 2020, 11:50
Фото: Facebook ДТЭК Приднепровская ТЭС Фото: Facebook ДТЭК Приднепровская ТЭС
Поділитись:

Вже третій день Придніпровська теплоелектростанція - ТЕС (ДТЕК) працює всіма доступними потужностями. Серед яких найбрудніші та найстаріші 7 та 8 енергоблоки, які не оснащені сучасними електричними фільтрами для вловлювання дрібнодисперсного пилу. Про це у своєму ФБ повідомляє співзасновниця організації "Врятуємо Дніпро" Ірина Черниш.

"На цих блоках згідно ОВД - звіту з Оцінки впливу на довкілля -  зараз має будуватися електричний фільтр, але цього не відбувається, бо розглядає варіант переведення цих енергоблоків на газ і порушує висновок з ОВД", - пише Ірина Черниш.

Чому ж запрацювало це застаріле обладнання в мільйонному місті, яке зачинено на карантин через світову пандемію COVID-19?

"Чому оператор енергосистеми дав команду балансувати цією душогубкою, ставлячи під загрозу сотні тисяч дніпрян? Бо Міністерство енергетики та захисту довкілля України лобіювало питання обмеження потужностей ВДЕ та АЕС в енергобалансі! Як це могло статися? Місто вже рік не бачило роботу цих жахливих блоків! Бо в нас немає міністра захисту довкілля, проте є міністер енергетики!", - обурюється Ірина Черниш.

Фото: Facebook ДТЭК Приднепровская ТЭС

Заступник голови Комітету з екологічної політики ВРУ Олександр Маріковський запропонував активістам підготувати звернення до депутатів з тим, щоб розглянути його на засіданні Комітету, яке планується сьогодні провести онлайн.

Як ми вже повідомляли, експерти та громадськість наполягають на відновленні Мінприроди, яке було об’єднане з Міненерго у вересні 2019 рішенням нинішньої влади. Це призводить до конфліктів інтересів у багатьох сферах, наприклад, у сфері політики щодо торфовищ. Енергетики бачать торф лише як паливо, у той час як екологи підкреслюють роль боліт як унікальних накопичувачів води і регуляторів водності.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost