- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Люди вимагають закрити звалище біля музею "Пирогів"
Люди вимагають закрити звалище біля музею "Пирогів"
Люди вимагають закриття токсичного полігону біля Музею архітектури та побуту в Пирогові

На сайті петицій Кабінету Міністрів зареєстровано звернення з вимогою закрити і рекультивувати звалище відходів (сміттєполігон №6), що знаходиться у Києві буквально у двохстах метрах від улюбленого місця відпочинку і гордості українців – етнографічного музею під відкритим небом, відомого ще як «Пирогів». Також звалище межує з національним природним парком «Голосіївський».
Довідка: Полігон №6 (вул. Пирогівський шлях № 94-96) призначений для прийому будівельного сміття. Але на нього регулярно завозяться й побутові відходи.
За інформацією ПрАТ «Київспецтранс», захоронення відходів м. Києва відбувається на полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) №5 в селі Підгірці та полігоні будівельних відходів № 6 у Києві. Щорічно захоронюється близько 650 тисяч тонн відходів Києва. Полігон ТПВ №5 приймає близько 465 тисяч тонн відходів щорічно, а полігон № 6 - 195 тисяч тонн відповідно.
На думку авторів петиції полігон №6 вже використав свої ресурси і зараз становить екологічну та техногенну загрозу.

«Його експлуатують з 1986 року і за 34 роки він приймав не тільки будівельні, а й звичайні побутові відходи, будучи не пристосованим до цього. У результаті тут неможливо дотримуватися сучасних природоохоронних вимог і норм. Зокрема токсичні води проникають в землю, отруюють воду в криницях. Оскільки водопровід існує не на усіх вулицях, населення мікрорайонів Пирогів, Мишоловка, Корчувате, Феофанія та Теремки часто страждає на онкологічні хвороби. Тим більше, що найближчий будинок знаходиться всього в 200 метрах від полігону. Часті пожежі, шкідливі випари призводять також до легеневих хвороб. Особливо страждають діти, які вимушені всім цим дихати», – зазначає авторка петиції Тамара Цикаленко.
На зборах, які відбулися ще 24 серпня 2017 року жителі навколишніх мікрорайонів одностайно постановили вимагати закриття полігону №6 і проведення його рекультивації, копія протоколу зборів надсилалась до КМДА.
«Коли полігон горить, а він горить регулярно, то від смороду перебувати на території парку «Голосіївський» просто неможливо. Отрута долітає й до музею, в першу чергу до експозиції «Карпати» та «Полісся»», – зазначає екоактивіст Юрій Попадюк.
Підписати петицію можна тут.
«Національний музей народної архітектури та пообуту Україїни» — музей просто неба, скансен, архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України. Розташований на південній околиці Києва, у Голосіївському районі, поблизу місцевості Пирогів. Загальна площа — 133,5 га.
Національний природний парк «Голосіївський» – єдиний в Україні, що створений на території мегаполісу. Він розташований у Голосіївському та Святошинському районах столиці на площі 4525,52 га.
Як ми вже писали, у постійне користування парку передано лише 1879,43 га. Решта залишається у підпорядкуванні постійних землекористувачів, які хоча і мусять узгоджувати свою діяльність з дирекцією парку, але далеко не завжди це роблять. Це створює чимало конфліктів. Також варто зауважити, що межі тієї частини парку, яка відноситься до Біличанського лісу, досі не винесені в натуру (не позначені на місцевості). Це теж викликає «розборки» щодо території. Хоча за законом винесення меж не є необхідною умовою для того, аби вимагати заповідних порядків.







