Лише кожна четверта людина бачить усі кольори: простий офтальмологічний тест
Сприйняття кольору зумовлене генетично.
Патологія сприйняття кольорів — це генетична особливість, яка є не лише медичною, а й соціальною проблемою. Адже при порушенні сприйняття кольору людина може бути обмежена у виборі професій, іноді (при повній сліпоті кольору) позбавлена можливості керувати автомобілем, а також може відчувати психологічний дискомфорт через те, що бачить кольори не такими, як інші люди.
Насправді все зводиться до того, скільки колб — фоточутливих рецепторів — містить сітківка ваших очей. Професор Діана Дерван, спеціаліст із нейромаркетингу, опублікувала цікавий тест, за допомогою якого можна визначити, скільки таких колб у вас. Як показує статистика, лише кожна четверта людина бачить усі кольори цього спектру.
Щоби пройти тест, порахуйте, скільки кольорів ви бачите у спектрі.
Результати тесту
Менш ніж 20 кольорів. Ви дихромат. Тобто у вас тільки два типи кольорочутливих колб у оці. Можливо, найчастіше ви носите чорний, бежевий чи синій одяг. 25 % людей належать до цієї категорії.
Від 20 до 32 кольорів. Ви — трихромат. У вас є три види колб в оці. Ви можете розрізняти багато відтінків у фіолетовій, синій, зеленій і червоній областях спектру. До цієї категорії потрапляє близько 50 % населення Землі.
Від 32 до 39 кольорів. Вітаємо! Ви — тетрахромат. У таких людей працює чотири види колб. Швидше за все, вас дратує жовтий, і ви не носите одяг цього кольору. Близько 25 % людей — тетрахромати.
Понад 39 кольорів. Тоді перерахуйте знову! Діана Дерван пояснює, що на цьому спектрі — всього 39 різних кольорів і, ймовірно, тільки 35 видно добре, з огляду на те, що ви дивитеся на екран комп'ютера, а не на паперовий оригінал.
Також ми публікували простий тест на гостроту зору.