Догори
Дати відгук

Львівські лікарі успішно прооперували двох хлопчиків із папіломами гортані

Вперше в Україні місцево було застосовано препарат, за допомогою якого рецидиви зможуть зупинитися.

2 хв на прочитання08 Квітня 2021, 14:37
Львівські лікарі успішно прооперували двох хлопчиків із папіломами гортані.Фото: Охматдит Львівські лікарі успішно прооперували двох хлопчиків із папіломами гортані.Фото: Охматдит
Поділитись:

Львівські хірурги успішно прооперували двох хлопців — 4 і 11 років — у яких виявили папіломатоз гортані. Про це повідомили на сторінці львівської лікарні «Охмадит» у Фейсбуці.

Як зазначається, лікарі ендоскопічно видалили пухлини та вперше в Україні місцево застосували препарат, за допомогою якого рецидиви зможуть зупинитися або суттєво сповільниться їх ріст у майбутньому.

Кожен із малих пацієнтів уже мав по декілька операцій із видалення папілом у гортані: в 11-річного пацієнта це вже четверта операція, а в 4-річного — третя. У хлопців були практично однакові скарги: голос ставав хриплим, вони хропіли уві сні, з’являлася задишка.

Щоб розірвати це «замкнуте коло», ЛОРи дитячої лікарні Охматдит ендоскопічно видалили папіломи гортані та вперше в Україні місцево застосували препарат, за допомогою якого рецидиви зупиняться або суттєво сповільниться їх ріст у майбутньому.

Це шанс для маленьких пацієнтів одужати повністю або набагато рідше повертатися в операційну.

Під час операцій дітям застосували спеціальний наркоз, без інтубації (трубки у трахеї), на вільному диханні. Зараз двоє хлопців почуваються набагато краще, у них покращилося дихання, голос і їх уже навіть виписали додому.

Довідково

Папіломи гортані — це доброякісні вирости на ніжці, які мають вірусну природу. Під мікроскопом вони нагадують цвітну капусту. Вони підступні тим, що виростають знову і знову, причому в одних дітей папіломи видаляють декілька разів на рік, в інших — раз на декілька років. А не видаляти не можна — через папіломи зникає голос, виникає дихальна недостатність, в деяких ділянках папіломи особливо небезпечні, дитина має труднощі з диханням і навіть харчуванням. Тому у дітей часті операції вже звичні. Але після них залишаються рубці, тож дитині заважають і папіломи, і рубці від операцій. Виходить замкнуте коло.

Нагадаємо, у Дніпрі лікарня вщент забита хворими на COVID, а медики втрачають свідомість від втоми (відео).

До слова, від більш агресивного британського штаму COVID у Хмельницькому померла 28-річна вчителька, а на Буковині вагітна лікарка (фото). Жодна з дівчат до цього не мала проблем зі здоров'ям.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.